bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    babaanneyle birlikte yasamak

tekrarlı diyaloglarla bezenmiş bir hayattır babaanneyle yaşamak.

babaanne sağırlığın eşiğinde bir hayat sürerken ona eşlik edip destek çıkmaya çalışmaktır tüm torunluk iç güdüsü ve vefa borcuyla.

dede kaybedilmiştir yakın zamanda ve acısı hala içleri kavurmaktayken babaannede işitme kaybı baş göstermiş,çocukluk anılarıyla süslenmiş o şirin ev artık kasvetlere boğulmuştur.
    babaannenin bir çok yaşlılık sanrılarını onunla birlikte kucaklama çabasından,aslında tatlı bir eziyetinden başka bir şey değildir.

akşam eve geldiğimde kapıları kilitli buluyorum.babannem korkuyor hırsız fobisi var.önce onu uyandırmadan içeri girmeye çalışıyorum ümitsizce.çünkü her seferinde kalkıp sersem sersem bana bakıp korkuyor hırsız mıyım diye...toparlanınca..sen kimsin diye düşünüyor en uzun boylusundan.diyorum babaanne benim mosquito! haa tamam diyerek dönüyor yatağına ve beni gecenin o yitikliğinde bir
    başıma bırakıp dalıyor uykuya.ya ben ? bense önce mutfağa giden birinci kapının kilidin iki kere çevirip açıyorum sonra bir diğerini...bir bıçak bulmak tek derdim ki iki dilim salam kesip ekmek arası açlık gidereyim.ne mümkün.
    bıçaklar hiç akla gelmeyecek yerelere gizlenmiş...neden diye sormayın. babaannem yaşlı bir insanmış kendisi öyle diyor.olur ya bir hırsız gelip onu uykuda keserse diye.
    güç bela halının altından bulduğum bıçakla ekmeğimi hazırlarken birden bir ses babaannem ayakta.ne oldu mosquito karnın mı aç ? ve gerisi 20 dakikalık bir yatıştırma hali yok babaanne yemek yapmana gerek yok ben bununla idare ederim...

geçen gün beni 10 saatlik uykum boyunca tam 18 kes uyandırdı üşenmedim saydım uyurken.artık o nasıl bir uykuysa.
    sabah kalktığımda üzerimde yine bir yorgan ! gece üşürmüşüm diye... terler içinde kalmışım ağustos ayının o bunaltıcı gecesinde ve yanımdaki sürahiyide almış olurya gece yere dökerim belki diye... geceki ''çarşafla yatılmaz üşürsün'' kavga gürültüsünün 45 dk sürdüğünü söylemedim daha...yorganla uyumazsam ağlıyor...

sabaha karşı gelip ağzıma zorla çay bardağını sokup al iç ıhlamur ! oysa ben ıhlamurdan nefret ettiğimi milyon kes söyledim ama hatırlamıyor ki !! bak sana kaymaklı ekmek hazırladım diyerek beni zorlamasına ne demeli ?....o 18 kere uykumu harap eden kişi bu işkenceyi bana neden yaptı sanıyorsunuz ? camı kapatmalı ki üşümeyeyim diye odaya paldır küldür kaç sefer girdi sizce ? tam 18 !...insanın karnı uyurken acıkır mı be babaanne bırak uyuyayım iki dk...bırakmaz ki...öğlene kadar bu çileyi çekiyorum her sabah ve öğlen ağrıyan bir başla kalıyorum yataktan...ertesi sabah gene sabah 5 te bana kahvaltı hazırlıyor tabi hiç şaşmaz...

birde bunlara sağırlığı ekleyin ve görün benim bu çileli yaşamımı. * *
    7 -1 ... mosquito
  2. 2.
    babannenin yalnızlıgına ortak olmaktır.
    1 ... syda
  3. 3.
    tecrübe ve dayanma gücü ister.
    "evladım mutfaktan bir bardak getirirmisin? dişlerimi koyucam"
    zonk...
    "evladım kalk ezan okundu. günah bak ...günah..." (sabah namazı için kaldırıyor)
    1 ... wolverine
  4. 4.
    obez olmaktır.
    'yatmadan ballı süt iç, zayıfladın sanki pekmez iç kan da yapar...'
    1 ... a dying wish
  5. 5.
    sürekli "çay geturem, tost yapem, yemek ısıtem" diye etrafınızda dolaşan, sizin iyiliğinizden başka bir şey düşünmeyen babaannenizle beraber yaşamaktır. bir de kulakları duysa tam süper olacaktır ama...
    3 ... junn