bugün

kadını seviyorum. ama anneme davranışı ile bize davranışı arasında dağlar kadar fark var.
keşke sevmede de adil olsa. neyse allah başımızdan eksik etmesin.
Bizde üvey babaanne vardı. Hem de doğduğumdan beri...
Ne dede ne de babaanne sevgisi gördük.
Benim için manasız bir başlıktır.
Efendim evladım.
Babamın annesi küçükken babam bize kızınca koruyan gözleme katmer yapan tonton nineye verilen ad.
Torun sahibi kadın.
Benimse hayatta gordugum en Merhametsiz insanlardan biri. 80 yaşında. Ölür falan diyoruz ama bu sefer anladım ki daha rahat 10 yılı var. Allah bilir tabi. Ama hayatı sadece yeme içme yatmadan ibaret. Ve fitne fücurdan tabi. Bu dünyada bısey görmesin. Yatak ömrü çekmeden göçsün gitsin ama ahirette anamın hakkını sorsun Allah. Onu üzdüğü için ben de kahroluyorum. Benim hakkımı da sorsun Allah. Ve diyor ki benim 3 tane günahım var(kişisel bir gunah) daha d aklıma gelmiyor. Allah kuş hakkını sormaz. Kendini gördüğü yer tam olarak burası evet.
son gunler hep aklima geliyor.
cocuklugumun bir kismini birlikte gecirdigim kocaman süğürlü bir kadindi.
sivesi de vardi ne dedigini babam bile anlamaz ama ben anlardim.
bu süğürlenme kelimesi de ona ait.
beni banyo yaptirip kurumam icin bahcedeki gunese koyan bir kadindi.
sanki bir esya gibi.
gagasinin ust kismi kopan bir tavuga gaga bile yapmaya calismis bir kadin.
hep boyle fikirler ondan cikardi.
sakizla kirilan fayanslari tamir etmek gibi yetenekleri vardi.
bir gun goz kapaginin uzerinde bir parca saman ben de saniyorum ki farkinda degil almaya calistigimda bana kizdi goz segirmesi icin goz kapagina saman yapistirmak iyi geliyormus

manyak kari.
Benimki ben 3 yaşındayken ölmüş ne yazık ki.
2018 yılının sonlarında vefat etmişti allah rahmet eylesin.
Allaha yakın bana uzak olsun. içi fesatlık hasetlik dolu huysuz ihtiyarın teki. Küçüklüğümden beri halamlarla birlikte illallah ettirdi kendisinden. Pintinin tekiydi bir de. Bayramlarda beş kuruş para verirdi zorla, onda da eli titreye titreye. Götürsün bakalım mezarına.
Neyse mesele o değil de hep annemle babamın arasını bozardı o yüzden sevmezdim. iyi bir babannem olmayabilir ama melek gibi bir anneannem var çok şükür.