1. 241.
    çok özlediğim, yanımda olsa her şey geçecekmiş hissini bana veren tek insan. seni sevgi ve saygıyla anıyorum umarım benimle gurur duyuyorsundur.
    1 ... roxannee
  2. 242.
    babaanne

Buraya duygusal şeyler yazacaktım ama “babaanne amı” başlığına denk geldiğimde bu kararımdan vazgeçip modumdan çıktım. Teh.
    1 ... gethere
  3. 243.
    babaanne
    2 ... true
  4. 244.
    şahsımı zorla evlendirmek isteyen kişidir.

her yere haber salmış. kurban bayramında nereye gitsem kızını bana yapmaya çalışmış ama benim haberim yok. yine kime söyledin dediğimde sen ne yapacaksın işine bak diyen kişidir. *
    2 -1 ... onur 55
  5. 245.
    (bkz: giagia)
    ... arxaggelou
  6. 246.
    Anne kişisinin haz etmediği, aradan geçen yüzyıllara rağmen halâ sinirlendiği kişidir.

Yaa annem, tamam az değildi kabul ama sen de abartma artık allasen, bi sakin ol!
    La havle!
    2 ... zeytinyagli dolma kalem
  7. 247.
    https://www.ilacprospektu.../grafik/firma/10/5903.jpg
    1 ... the outsider
  8. 248.
    Bir an evvel ölse diye beklenilen akrabamsi. Ulan sözlük babamın ne anasından ne babasından yüzümüz güldü. Karı koca karabasan gibiler. Hayatımızın tam merkezinde, her bokumuzu yöneten lanetli bir tılsım gibiler. Hiç olmeyeceler diye düşünürken erkek olanı siktirolup gitti şükür 1 yıl önce. Şimdi ise karısı siciyor hayatımıza kaldığı yerden. 31 yaşındayım hala ama hala anamla babamla gorusmeme o karar veriyor, delirecem. Umarım en tez vakitte onu da kocası olacak mikrobun yanına gomeriz. Bilmem daha kaç yıl yaşar...
    3 ... seffafkirli
  9. 249.
    Çok özlenendir.
    3 -1 ... likmen
  10. 250.
    Anne kişisini bi güzel nefretini kazanmış kişi.

Osmanlı kadınıydı babaannem, kalabalık aileyi, dirlik, düzen, barış içinde yönetmek için mecburdu, kararlı, disiplinli ve sert görünmeye.
    Yoksa görümceler, eltiler, dünürler birbirlerini yerlerdi alimallah!
    Babaannemden çekinir, onun koyduğu kurallara mecburen de olsa saygı duymak zorunda kalırlardı.

Ben, onu anlayabiliyorum, hatta hak bile veriyorum, onun duruşunu da seviyorum animsadıkça.
    Lakin anne kişisi ve yengeler, onun ne denli zalim, anlayışsız, egolu olduğundan dem vurup, hoşnutsuzluklarını hunharca dile getirler her daim.
    Bilmezler ki, bu birliğin, beraberliğin temellerini atan kadın odur oysaki.

Ben seni seviyorum babaannem, bakma sen gelinlerine!
    Huzurla uyu, ruhun şad olsun!
    4 -3 ... zeytinyagli dolma kalem