bugün

ana yarısıdır. yok lan o halaydı galiba neyse.
Ateistim diye beni evlatlıktan reddeden ve mirastan pay vermem diye tehdit eden tipitip şüphesiz.. oturup beş dakika sohbet bile edilemez kendisiyle..
Yorgunmuş dediler, kalbin yorulmuş babam, uyutuyorlar seni, az dinlen tekrar gel yeniden aramıza tamam, Dualarım seninle babam.
Babam için dualarınızı istiyorum.
Çok zor…
çok zor sensizlik. söz vermiştin bana, hani gitmezdin. Gittin bizden…söyle nasıl alışacağım yokluğuna?
Benimkini verim sana bedavaya bir dikime yaradığı yok.
Yokluğuna üzülebilen insanlar dünyanın en şanslı insanları arkadaşlar. Bu yokluk duygusunun kıymetini bilin. Herkes sizin kadar şanslı değil.
evin burjuvasıdır. kapitalizmin özetini baba figüründe görebilirsiniz. işçiye iyi davranan patronun işçisinin vermiş olduğu verim ile çocuğuna iyi davranan babanın, yetiştirme seviyesi de buna bir örnektir.
her yönüyle ilgincti babamız.
20 yaşıma kadar sürekli bir eğitim verdi ki günün her anında bu eğitim devam ederdi.
hani aklına eski köklü liselerin katı eğitimini getir. aynı öyle.
bir kere sarıldığını bilmem. sevgi dolu bir laf ettiğini de.
başarırsan, iyi yapmışın der ve ekler daha iyisi olmalı.
dükkanda temizletti, inşaatta da çalıştırdı.
yaşım 17 lere yaklaşınca yavaş yavaş neden böyle olduğunu açık etmeye başladı.
sen yalnızsın. her şeye hazırlıklı olman lazım falan demeye başladı. hayır kardeşlerim var ama hakkat hepsinden farklı bir kişiliğim var. ekip çalışmasına uygun değilim.
hep tek başıma oldum.
süper memnunum orası ayrı. valla isv.çre çakısı gibiyim. her şeyi tek başıma yapabiliyorum.
aslında başka şeyler yazacaktım ama konu böyle gelişti. ne yazağımda aklımdan çıktı.
hayata dair anne ile birlikte en çok dayanma ve mücadele etme gücü veren güzel insan. Allah hepsini korusun.
Varlığı güven veren dev.
Mutluysa mutlu, canı sıkkınsa üzgün oluyorsun.
Son birkaç gündür rahatsız, ben de üzgünüm. Allah başımızdan eksik etmesin.
görsel
beni ben küçükken terk eden biri de baba. şu an evliymiş. annemle imam nikahlıymış. babam yanımda olsaydı ne güzel olurdu. baba sevgisi görmedim hayatımda ama dayı sevgisi gördüm. sadece küçükken baba sevgisi görmüş olabilirim.
Benim kahramanım.

Kıbrıs gazisiydi. Çok iyi araba sürerdi. Çok iyi yemek yapardı. Herşeyi çok iyi yapardı.

Uzun yol tır şoförüydü. Bi gider aylarca gelemezdi. Bi gün gitti hiç gelemedi.

Özlüyorum bazen, eski fotoğraflarına bakıyorum, Foça komando okulunda omuzunda mg-3’le olan fotoğrafını zihnime kazıdım.

Yaşasaydı ona güzel yemekler yapmak isterdim, araba sürerken yanımda olsun isterdim, ben de en az onun kadar iyi araba sürerim ama sırf babalığın gururunu yaşasın diye mahsustan devirsiz vites filan değiştirirdim.

Torunlarını görsün isterdim onlarla gurur duysun.

Sarılmak isterdim. Doya doya sarılmak hem de.

Yaşayan bir babanız varsa benim yerime de sarılın.
yengeç burcu.. her kararı duygusal, her kararı travmatik. annesini ve babasını yıllarca kafasına takmış, bir türlü onlardan kopamayan, çalışıp para kazanan ama asla para yönetmesini bilmeyen, hedonist bir adam.
Sen sevilmeden çekilecek adammıydın. Sen şimdi yaşlanınca zor olmadın ki sen hep zordun Baba.
tek başına uyumakta zorlanan insanın, evine geldikten sonra, yaydığı sıcaklık ve güvenden ötürü, uyanmak bilmediği, çoğu insanın aksine sevgi ve şefkatin anlamını bilen ve vurgulayan güzel insan. Allah başımızdan eksik etmesin.
güncel Önemli Başlıklar