1. 11.
    bu tip medyum ve kahin ayağına yatanların taktiği çok fazla ve değişik konularda fikir beyan etmeleri(aslında sallama) üzerinedir.
    falcılarda aynıdır bir falcıya bir ayda tahmini 100 kişi gider kimi kahve falı kimi iskambil-tarot fali yada başka bir fal bakar ,100 kişiye de çeşitli şeyler söylerler.

örneğin 15'ine sen boşanacaksın, 20 sine senin eline para geçecek, onuna sen nişanlanacaksın, beşine senin başına kötü bir şey gelecek (genelde 5 iyi bir kötü tahminde bulunurlar ,arada senin yakın bir akraban ölecek yada hasta olacak veya miras kalacak falan.(tabi ben az yazdım bunlar profesyonel yalanlar söylerler,benim gibi saf değiller))

çoğu unutulur ama mutlaka bunların içinde üç beşi tutar insanlar zaten yalana aç umuda hasret aaa bak falcının medyumun , kahinin dediği çıktı.

eski çağlardan beri böyle ,bilhassa engelli kör ,sağır sakat tiplerde bu yalan-dolan işi çok gelişmiştir millete bunlardan keramet bekler.
    bakın dizi ve filmlere kahinler medyumlar hep eksik tiplerdir .(engelli insanlar alınmasın olayın özü bu)

mesela peygamberler için saralı yüksek ateşli ifadeleri kullanılır.

en baba sallayanlardan biride nostradamus'tur epey okumuş entelektüel birikimli olanı kitaba dökmüş işi nazım şeklinde boyuna yazmış 300-500 sayfa sonradan gelenlerde nostradamus'un kitabına yorum yapmışlar ki onlarca kitap ,bir kıt'adan elli tahmin yapılmış elli kıt'adan 2500 tahmin yada yorum biri uymuş,yada ona yakın bir olay olmuş.
    aaa bak adam bilmiş.

yani olay bu geçenlerde bir manyak öğretmen çıktı tam hatırlamıyorum ama göktaşı falan çarpacak dedi ,tabi fos .
    ama bu deli gibi elli yüz kişi hatta binlerce var biri 5079 der biri 3015 diğer 2085 ,biri kesin tutar ufak büyük bir yere bir göktaşı düşer ,aaa bildi.

sonra tüm sallayanlar itibarlı pezevenk olurlar.

ulan onu bileceğine kalk bizim altılıyı tahmin et tutsun yarı yarıya kırışalım karnımız doysun ,yok olmaz.

bir araştırın baba vanga'yı mesela gürcistan'ın işgali .
    rusların yada amerikallıların elli yeri işgal edeceğini söylemiştir dönem dönem ama 49'u tutmamış gürcistan tutmuş aaa bildi ,kahin pezevenk bak obama'yı da bilmişti.
    olay bu sen mal olursan malı işleten çok olur.

NoT: kıyın 12-15 liraya alın nostradamus'un kitabını meraklı iseniz iki de onu yazan kitap 35 lira tutar açın okuyun ,ulan ben ne ne kerizmişim demezseniz ne olayım.

ikinci not: bakın kapıcı tuncer bile cin ,peri ben bilirim ayağına paluluları nasıl yemiş.
    3 ... baris hemen simdi
  2. 12.
    bir az erkene alamazmıyız ?
    ... derin futbol izleyen adam
  3. 13.
    Alem uzayda koloni kurup maden işletir, biz hâlâ türban tartışırız.
    Bence daha erken yok olsun.
    -3 ... ortamlarin suratsizi
  4. 14.
    Rahat olun biz göremiyoruz nasılsa. Gelecek düşünsün bence.
    ... safir8432safir
  5. 15.
    varsın yok olsun amk 5079 da..
    -1 ... true
  6. 16.
    En fazla 100 yıla bizim adımıza bir şey kalmayacak ne de olsa çok da sallamamak lazım. Yarın olsa ne olur ki ayrıca?
    -2 ... ultraviyole
  7. 17.
    Yıl olmuş 2019 halen kahine inananlar var.
    1 ... haylaz sirin
  8. 17.
    baba vanga üfürdüysede bunu hiç birimiz bilemeyeceğiz.
    bir 100-150 yıla kadarda baba vanganın adı bile kalmaz ortada.
    baba hayta'da diyorki dünyanın sonu 5079 da değil 5072 de olacak. inanmıyorsanız bekleyin görün.
    1 ... x hayta x
  9. 18.
    Allah bilir ya bence 2023.
    ... kazangap
  10. 19.
    He amk he.

Zkini sallayan kehanet sallıyor.

Gaybı bir tek allah bilir. Bunun gibi soytarilara itibar edilmemeli.

Amk, kadin kehanet vere vere bitiremedi.
    1 ... otisabim