1. 1.
  *
  özellikle üniversite öğrencisine çok koyan bir yaşayış şeklidir. hele ki kişinin ailesinin maddi durumu iyi değilse bu daha da çok koyar.
  tabi hiçbir şeyi umursamadan müsriflik içinde baba parası yiyenler de mevcuttur. kimileri kendi evini geçindirirken dahi babalarının parası sayesinde ayakta dururlar.
  belli bir yaştan sonra baba parası yemek yerine, para kazanıp ihtiyacı varsa babaya yardımcı olmak daha güzeldir.
  8 ... zehiri alınmış kobra
 2. 2.
  şımarık yetişen insana koymayan daha da vurdumduymaz olma, gerisini düşünmeden hareket etmeye başlama durumu
  2 ... zlatan1937
 3. 3.
  günümüz gençliğinin fütursuzca yaptığı şey.
  4 ... portakalsoslupekinordei
 4. 4.
  özellikle "zengin pici" diye tabir ettiğimiz kişilerin yaptığı bir eylemdir. yok kıyafetim lacoste'tan, gap'ten, diesel'den, barbour'dan, tommy'den olsun ; yok kahve içmeye gloria jean's 'e gidelim ; yok arabam merso* olsun.... merak edilir ; acaba bu adamlar baba parası yemese, ileride kendi parasını kazansa, kendi ekmeğiyle geçinse yine lacoste'tan kıyafet alır mı, yine altına bmw çeker mi, yine gününü cafelerde, barlar da eğlenerek geçirir mi ?
  2 -1 ... faati
 5. 5.
  babada " ben kazandım oğlum yiyecek tabi, ye koçum " felsefesi varsa sorun olmayacak yasal dolandırıcılık
  5 ... vadideki zumbuk
 6. 6.
  özellikle belli bir yaştan sonra çok kçtü olan durum. artık insanın dili gitmez babadan, "baba para verirmisin" demeye. onun için hep bir şeyler eksik olur, ya cepte sigara olmaz, ya telefon da kontör.
  4 -1 ... ya cok aciyo ama ya
 7. 7.
  eğer ciddi şekilde alışılırsa sonraları baba parası yerine bir para babası bulup onu sömürmeye çalışılabilir ve sonucuna elbette katlanılır.
  (bkz: her ak sakallıyı dedesi sanmak)
  ... berserk
 8. 8.
  (bkz: olsa da yesek)
  ... tfcvbg
 9. 9.
  ailenin tek oğlu iseniz cayır cayır yiyebileceğiniz para. gerçi baba bazen isyana gelip "oğlum sıkıldım ama sana para vermeye" diye serzenişlerde bulunsa da anlıktır, geçicidir. baba barası yemek birazcık düşünceli olan adam koyar tabi bazen babadan para istenmez sürekli zavallı, sizi kıramayacak annenizi alet edersiniz buna :

  -anne para istesene babamdan
  +git sen iste
  -ya istesene anne yaaa hep böyle yapıyosunuz ama (ibneye bak triplerede giriyor hem suçlu hem güçlü)
  1 ... insatiable love
 10. 10.
  karaktersiz olmayan bir insan için zor iştir. öncelikle para emek harcanıp kazanılan birşeydir. sizin harcadığınız her kuruşta da babanızın emeği vardır. bu yüzden o emeğe karşılık olarak sizin de bir emek sarfetmeniz gerekir. üniversitede öğrenciyseniz çok çalışmanız gerekir. aynısı lisede de geçerlidir.

  eğer ki okumuyorsanız her an 'üzerinizde 1 ton yük' var gibi hissedersiniz. adama koyar.

  ancak dediğimiz gibi bu sadece karakterli, hayata karşı duruşunu belirlemiş insanların hissedebileceği bir şeydir 'baba parası yediği ve karşılığını vermediği için kendini kötü hissetmek'.
  gerisi yalandır.
  2 ... micro cuts