1. ?.
  özel olarak islam dinin de önemli bir sorundur. kuran ve hz muhammed biz müslümanlara tam ve eksiksiz bir din bırakmış olmasına rağmen malesef önce araplar ve daha sonra farslar ve en sonun da da hakim unsur olan türkler kendi eski adetlerini ve yaşayış şekillerini tam olarak terkedememiş ve babalarının dininden islama tam ve mutlak bir geçiş yapamamışlardır. bunun sonucun da abbasi döneminden başlayarak islam içine sayıca çok olan hurafe ler ve din dışı batıl inançlar yerleşmiştir.

  bu yüzden bir kişi size mantığa ve akla ters gelen bir islam inanışına uymanız gerektiğini söylerse ona soracağınız ilk soru "hangi ayete dayanarak" bunu benden istiyorsun olmalı. size derse ki eğer falanca hatip-şeyh-derviş-alim böyle buyurmuştur diye bilin ki o arkadaş saftirik bir meczup tur.

  kısaca buna babanın dinine inanmak denir. sorgulamadan ve biz böyle gördük demek ki doğrudur inancıdır bu. ve malesef çoğu hurafe ve yalanlardan oluşmaktadır.
  4 ... zihinkrizi
 2. ?.
  kendini tanıyacağın yaşa kadar geçerlidir. sonrasında özgürsün. tabi %100 değil. müslüman, hristiyan, musevi veya ateist olursan, çevrenden baskı görürsün. ne gibi bir baskı? evlatlıktan red edilmek mesela. çoğu arkadaşının seninle ilişkisini kesmesi gibi mesela.
  nereden mi biliyorum? (bkz: ben)

  not: müslümanım. gurur duyuyorum.
  1 ... channingtatum
 3. ?.
  PEYGAMBER DE ÖYLE YAPSA PUTPEREST OLURDUNUZ.
  ... afrodizyaketki
 4. 1.
  nüfüs cüzdanımız da bile babamızın dininin yazması bunun örneğidir. doğmamış çocuğa don biçmek gibi, yeni doğan bebek de ana babasının diniyle doğar. o zaman, amerika da ya da avrupa da doğan çocuğun suçu nedir. hıristiyan doğduğu için cehenneme gidecek.
  ... hadiyineiyisin