bugün

Arada bir olandır.Bildiğini okuduğu veya siz bildiğinizi okuduğunuz içindir.iki dakka sonra normale dönecektir.Saygıda kusursuzluk yapılmamalı şartıyla tabi.
kim anlaşmış ki biz anlaşalım?
sürekli susmanızla sonuçlanır.

ağzımı açsam ortam daha da gerilecek diye her lafımı yutuyorum. haksız olduğunun farkında ama bastırmak için bağırıp çağırıyor. bir insanın bu kadar anlayışsız olması için özel çaba sarf etmesi gerekir.

zor zamanlar geçirdik. bunların da etkisi vardır diye kendimi tutuyorum ama karşısındakinin de aynı şeyleri yaşadığını düşünmeyecek kadar bencil.
kişliğin oluşmasında mutlaka geçilmesi gereken evredir.
sürekli yaşanan durum.
hayvan sürülerine bakın. mutlaka hep bir alfa, hep bir lider erkek vardır. tamam dişi aslan avlanıyor falan ama erkek aslan kral. tahtı kimseyle paylaşmıyor. oğullarından biri geliyor artık bende oldum diyor. babayla üstü örtü didişmeler, kötü kötü kesişmeler. sonra olaylar patlak veriyor. pat küt derken bakmışsın ki yavru aslan erken zıplamış. babası kovuyor köyden. onun da zaten kalası yok. bir ipte iki cambaz oynamaz malum. gidip kendi sürüsünü kuruyor. velhasılı kelam bir evde iki delikanlı olmuyor. ya ellerini apış arana alıp oturacaksın, babam reis, babam eli ekmek tutan yiğido diyeceksin ya da ayaklarının üstünde durmayı, kanatlarını çırpıp uçmayı, kazma kürek kullanmayı öğrenip gidip kendi kolonini kuracaksın. bu işler öyle aslanım. zürafa da olsan farketmez. delikanlı adam affetmez.
çare şudur. babanın yanından uzakta yaşa. çok para kazanmak için çalış. ayda yılda bir gör. hayatını yaşa. babanla didişerek vakit geçirmek için çok kısa ömür. ayrıca sonradan babanın haklı olduğunu anlayacağın kesin. o sebeple fazla da abartma didişmeyi. yani daha büyük hatalar yapma.
Benimdir hiç kaaleye almıyorum. mesela az önce çay koysana dedi. Sen neden koymuyorsun mutfaktasın dedim. işten geldim bıdı bıdı bıdı bıdı... sonra dedim ki, baba biz bu evde birbirimizin varlığını unutalım tamam mı. Şimdi ben odama gidiyorum sen ben hiç yokmuşum gibi davran bana kafa yorma ikimiz de huzurlu kalalım. Babamda olsa tahammül edemediğim herkesi yok sayıyorum kafam rahat.
Benimdir. En son 35 sene önce gördüm. Ne o aradı. Ne ben.

Ölse arıyacakların da tek lafım gömün aq. Olacak.
eğer babanız zır cahilin tekiyse olması muhtemel olay. düzgünce oturup 2 kelime etmez hemen bağırıp çağırmaya başlıyor. fakat başkalarıyla konuşmalarına dikkat ediyorum dünyanın en iyi insanı gibi adam. bu nasıl tutarsızlık, nasıl bir kafa yapısı var çözemedim. mesafeyi koydum kendisine herkes haddini bilecek. babada olsa fark etmez.