1. 1.
  (bkz: başsağlığı)
  ... redwinemania
 2. 2.
  başlıbaşına insanın canını acıtan eylem. hele de uzaktaysa yakınını kaybeden iyice zordur birşeyler söylemek. kendini berbat hisseder insan. bilir ki ateş düştüğü yeri yakacak ve başka birileri acıya istese de ortak olamayacak. bu ateş, başkalarını en yakınları kadar acıtmayacak. ve bilir ki başsağlığı dileyenler az bir zaman sonra eski hayatına dönerken, başsağlığı dilenen için hayat asla eskisi gibi olmayacak. bu yüzden dünyanın en güzel kelamını da etseniz, en saçma sözlerini de söyleseniz boştur.
  ... tukenmez kalem
 3. 3.
  Benim beceremediğim olaydır. Karşıdaki kişinin canını acıtacağını düşündüğüm için, ölen kişiyi hatırlatıp canını sıkacağımı düşündüğüm için hep çekinirim başsağlığı dilemeye. Komşumuzun ve de aile dostumuzun oğlu şehit olmuştu. Aradım Cumali amca' yı, "başınız sağolsun." dedim. Sonuçta şehir dışındayım, öğrenciyim. Elden başka ne gelir ki? O da"vatan sağolsun." dedi. diyecek söz kalmadı ki, bir kaç cümle daha kurmaya çalıştım ama olmadı, avuntu verecek bir kelime ya da cümle yoktu dağarcığımda. Zor bir şey bunu yapmak kesinlikle.
  3 ... ekmekle doyan adam
 4. 4.
  dünyanın en zor olayıdır.
  1 ... mao nixon
 5. 5.
  zor ama gereklidir. cenaze sahipleri için o an söylenen sözden ziyade kara günde onun yanında olduğunuzu göstermeniz önemli ve değerlidir.
  acı paylaşılınca azalır diye bir söz var ama ne kadar doğru emin olamadım.
  ... korku bilmez soyumuz
 6. 6.
  nezaketendir. çünkü kelimeler anlamsızdır. en doğrusu sessizliktir.
  ... mr sezai
 7. 7.
  yapamadıgım olaydır. belki de pek cok kere ayıplanmısımdır. yakınını kaybeden birine o anda soyleyecegin sey bostur onun icin. eger aradan zaman gecmis de gormussen de acısını hatırlatmaktır bana gore.
  2 ... joejackjimmy