1. 1.
  (bkz: basliklardaki 45 karakter sinirlandirmasi)
  "başlığın ukte olmamasına rağmen başlığı açan kişinin ayar yememek için entry sinin sonuna ukte yazması" [urfa da oxford vardi da ben mi okumadim]

  polemik yaratmak, diğer futbol takımlarını aşağılamak gibi alt alta ayar alma ihtimali yüksek olan başlıkları "lan benim başlığım değil bu, ukte verdiler, ben de severim ukte doldurmasını, öyle bir doldurayım dedim" izlenimi uyandırmak için yapılan eylemdir.
  8 ... redwinemania
 2. 2.
  sözlükte ukde sayısının 3-5 i geçememesinden dolayı herkesin neyin ukde olduğunu bilmesi nedeniyle yapan yazarın anında şapa oturacağı, ama zaten sözlükte kimsenin yapmaya yeltenmediğini varsaydığımız aktivitedir.
  2 ... devedikeni
 3. 3.
  efenim öncelikle, şüphelenilen başlık alınır. başlığa, gün itibariyle entry girilmemiş olması gerekmektedir. örneğin ben dha önce redwine'ın şüphelendiği evlenilecek kizin pinar altug olmasi istegi başlığını alıyorum;

  http://www.uludagsozluk.c...-olmasi-istegi/&n2=bg görüleceği üzere, ilgili başlık bugün tag'ı ile açılır. burada ukte bilgileri olması gereken kısım boş görümektedir. dolayısı ile; entry ukte değildir.

  ancak; (bkz: prezervatife japon yapistiricisi surmek) başlığını ele alalım.

  bu başlığı, aynı şekilde, http://www.uludagsozluk.c...iricisi-surmek/&n2=bg adresinden açtığımızda, ukte bilgileri bu kez görülebilmektedir. dolayısı ile, başlık uktedir.

  (bkz: thedewil bug cılık sundu)
  ... thedewil
 4. 4.
  (bkz: info butonu)
  ... minik mavi balina