1. 1.
  sitelerinde bulunan tarihce bilgisi : http://www.knights.baskent.edu.tr

  --spoiler--
  baskent knights 1998' de gokhan bilgesu tarafından başkent üniversitesi bünyesinde kurulmuştur. gazi warriors'ta 2 yil oynadiktan sonra türkiye'de bu sporun yaygınlasmasına katkıda bulunmak amacıyla gökhan bilgesu korumalı futbolu başkent üniversitesinde oynanmasınıı sağladi ve adını knights(sovalyeler) koyarak bu sporu üniversitemizde baslattı ve takımın ilk coach'u olarak göreve başlad. 2003-04 sezonu başında bu göreve özgür ırmak getirildi ve 2005 sezonu sonuna kadar özgür ırmak görevine devam etti. 2006 sezonu basında, ahmet söyletir, burak dursun, emre başyiğit, tolga onuk ve cem özparlak'ın çabaları ve üniversitemizin onayıyla bu göreve eric smithson getirildi. 2007 sezonunda ise 2006 da eric smithson'un yardımcılığını yapan cameron gadger takımın başına gecti.

  knights, kurulduktan 2004 senesine kadar beyaz, lacivert, gri renklerini takım renkleri olarak kullandi. 2004 senesinde özgür irmak'ın önerisi ile mevcut olan gri renk yerine turuncu, eski logo yerine ise tolga onuk'un önerdiği şu anki resmi logo kullanılmaya başlandı.

  kurulduktan 2001 senesine kadar diğer takımlar gibi korumalı futbol malzemesi olmadan oynayan knights, üniversitemizin desteği ile sağladığı korumalarla standart bir korumalı futbol takımı olarak başkent üniversitesi bünyesinde faaliyetlerine devam etmektedir.
  --spoiler--

  onlar ki, her zaman destek vereceğim, bunu gerçekten hakettiklerine inandığım, bütün köftecileri ve pizza hut'ı zengin eden, türkiye'deki amerikan futbol takımları içinde en iyi logolardan birine, saygı değer koçlara, yardımcılara ve oyunculara sahip başkent üniversitesi amerikan futbol takımıdır, yenilmez şövalyelerdir!..
  ... sensoriumdc