1. 1.
  hesap ödenirken, elini deftere bile uzatmayan, yalandan-nezaketen de olsa (nezaket beklediğim için değil, hiç değilse bunu yap lan) teklifte bulunmayan, hesap ödenirken arkada duran kadın.

  oğlum bu nasıl bir hareket. insan da az utanma olmaz mı. bu rahatlık nereden geliyor.

  ben fifti-fifti yapalım derken bile utanıyorum (tamam bu benim ezikliğim), bu nedir.
  ... altarin oglu tarkan mi
 2. 2.
  Şimdi arkadaşlar bi sürü arkamdan sayıp söveceksiniz ama bu konuyu eğri oturup doğru konuşalım. Hayatımdaki erkeklerin ( abim, erkek kardeşim, babam , sevgilim) hesabını ödemek absürd ufak ama mide bulandırıcı bişey. Bu demek değildir erkeğin sırtından geçin. Şöyleki yeri geldi abimin bebeği oldu gittim beşi biyerde aldım evine beyaz eşya aldım, babama araba aldığında kendi maaşımdan yardımcı oldum. Sevgilim komple kişisel bakım tekstil ev kitap bakım vs ne varsa ben aldım alıyorum da keyifle. Yeri geldi bu hafta çok yorulduö dedi spa paketi aldım yeri geldi kredi kartı kullanmağı için uçak biletini aldım. Yeri geldi en sevdiği markalardan( saat, kıyafet)alışveriş yaptım. Ve hepsi de helali hoş olsun. Şimdi tekrar gelelim hesap konusuna şimdi erkek dururken kadının adisyonu istemesi önüne çekmesi, ya da işte erkek kenarda bekleyip kadının kasaya gitmesi, hakaten sizi de irite etmiyo mu. Bırakın erkek bunu yapsın bu onu daha iyi hissettirir, ama siz de ona yük olmayın başka başka ihtiyaçlarını alın verirken de kibar bi şekilde dile getirin ki karşılık gibi algılamasın. Ne bileyim işte 'Ya hayatım bunu almak senin aklına gelmez diye ya da senin vaktin olmuyor diye ben aldım alışveriş yapmak keyifli oluyor falan şeklinde süslü cümlelerle verin hediyenizi.

  Sadece bir kez sevgilime yemek ısmarlayabildim onu da kaç gün önceden söylemek şartıyla bu ay maaşım fazla yatıcak diyip nusrete götürmüştüm( ki öncesinde 5 kez gittik birlikte hepsinde o ödedi). Bir kerelik kabul etti ama hesap masaya gelince nasıl kötü oldu biliyorum.Bu ilk ve son olsun dedi.
  Velhasıl kelam hesabı kadın ödememeli ama kadın erkeğe de yük olmamalı dengeyi sağlamak iki tarafa düşüyor. Da böyle zamanda iki medeni insanın denk gelmesi zor. Herkes birilerini sömürme peşinde..
  3 -4 ... glorrysun