1. 1.
    Olurda emanet verdiğiniz kişi kazaya karışırsa sıçtınız demektir.
    ... yahigewrovski
  2. 2.
    akıl işi değildir. kıramayacağınız biriyse bile şöförlüğü kendiniz yapın. başkasına araba verilmez.
    ... serdarsl06
  3. 3.
    Arabam yok emanet araba da beni bozar.

Edit; verdiğim kişinin direksiyonuna güveniyosam kuşkusuz veririm.
    ... emrekanat12
  4. 4.
    Bu gün iki habere denk geldim birinin evine hırsızlar girip emanet arabanın anahtarını bulup çalmışlar diğerine kapının önünde çarpıp kaçmışlar sakındığın göze çöp batar misali.
    Araba avrat gibidir dostlar ne verilir ne istenir benim dünya görüşümde. ..
    1 ... vigilante8
  5. 5.
    araba bir eşyadır. maliyetinin yüksek olması bunu değiştirmez. yalnızca bir taşıma aracıdır.

binek hayvanı emanet edilmez diye bir husus olabilir, böyle bir kültür yerleşmiş olabilir ancak araba günümüzde mekanik, ikamesi olan, standart bir araçtır.

kalem, kitap nasıl ödünç veriliyorsa araba da ödünç verilip alınabilir.

istisnası nedir? bir kaza olması durumundaki değer kaybı kişiyi ciddi anlamda sokacaksa, araçta kasko yoksa, karşı taraf da olası zararları ödeme konusunda ciddi sıkıntı çekecekse bu durumlar dostluğu etkiler.
    bu gibi durumlarda araç emanet alıp vermek iyi olmaz.

ama arabaya namus muamelesi yapmak saçmalıktır. göt zoruyla aldım başkasına vermek istemiyorum diyin lafı kıvırmayın. ayıp bir şey değil.
    5 ... raduyev
  6. 6.
    Araba çoğumuz için pahalı bir eşya olduğundan ve olası bir kaza durumunda dostluğu etkileyebileceği için vermemek yada almamak en iyisidir. Ancak zamanınız varsa arkadaşınıza arabanızı kendiniz sürerek yardımcı olabilirsiniz. Ancak emanet araba kullanmak beni hep korkutuyor şimdiye kadar kullanmadım kullanmakta istemem.
    1 ... uzunkartal