bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  bir evin veya işyerinin kullandığı kaçak elektrik bedelini; diğer ev veya işyerlerine eşit bir şekilde bölüp, faturalarına yansıtan devlet babanın birçok aileyi içine soktuğu durum. kullanmadığın elektriğin parasını ödersin arkadaş, ya da ödemeye mecbur bırakılırsın.

  şimdi düşünün, atıyorum; 1 aylık kullanılan elektriğin vatandaşa yansıtılması gereken toplam fatura bedeli 1 milyon tl olsun. lakin abonelere gönderilecek olan faturaların toplam getirisi ise 900.000 tl. arada kalan 100.000 tl.lik açık ise kaçak elektrik kullanımı nedeniyle fatura edilememiş olan bedel. peki bu durumda bu açığı kim karşılayacak? devlet mi? yoo..

  fatura edilememiş olan kaçak elektrik; kaçak elektrik kullanmayan abonelere eşit olarak bölünür, devlet zarar etmemiş, ceza da yine vatandaşa kesilmiş olur. sen de, ben de kullanmadığımız elektriğin parasını öderiz yani.

  atıyorum, belki tutar.
  1 ... vurursa gol olur
 2. 2.
  doğurmadığın çocuklara sahip tavşan misali ailelerin elektrik faturasını ödemek zorunda kalmaktır. işin garip tarafı gayet yasaldır. şikayetçi olsan ne fayda? tıkır tıkır ödetirler adama.

  bir ay tatile gidip, evde sadece buzdolabı çalışırken 50 tl elektrik faturası ödedim anasını satayım.
  -1 ... eksi yesil sulu elma
 3. 3.
  başkasının sıra sıra doğurttuğu veletlerin sağlık giderlerini, eğitim giderlerini de veriyoruz hatta yetmiyor, adamın çocuğunu okula göndermesi, sokakta selpak sattırmaması için bi tek siki var diye erkeğim diye gezen pezevenge çocuk başına rüşvet veriyoruz. bizim ana babalarımız kerizdi çünü 7'şer 10'ar çoğalmadılar. ele güne avuç açmadılar, üredik diye devletten para dilenmediler., çocuklarının ismini karıştıracak kadar çocuk yapmak yerine eğitebilecekleri, sevgi verebilecekleri kadar çocuk yaptılar ve sahip çıktılar...

  sonra da faşist oluyoruz.
  2 ... darius ve krezus
 4. 4.
  burası türkiyedir efendim, herşey olabilir.
  1 ... karanlikta gozluk takan manyak
 5. 5.
  kullandığı kilowatt kadar ücret ödediğini sanan arkadaşlar için biraz araştırma yapalım:

  öncelikle yapılacak iş, elektrik faturasını eline almak, sonra da orada yazan muhtelif ilave, ek tüketim bedeli vb. zaman zaman isim değişikliğine uğrayan ibareleri incelemektir. ayrıca bilginiz olsun, sedaş ın son aylarda gönderdiği elektrik faturalarında sonradan basılmış kk harfleri ödenen kayıp ve kaçak tutarlarını göstermektedir.(yapılan açıklama böyle) bu da demek oluyor ki, kaçak kullanılan elektriğin bedeli tüketiciye giydirilmektedir... sedaş icra başkanı Güven, yaptığı yazılı açıklamada, "değiştirilen tarife ile enerji birim fiyatı içerisinde oransal olarak bulunan kayıp bedelinin, yeni tarife yapısında bir bedel olarak ayrıştırılmış olduğunu" belirtti. "EPDK tarafından 31 Aralıkta alınan kararla serbest tüketicilerin de Türkiye'nin kayıp-kaçak faturasına katılmasına yönelik bir uygulama başladı" ifadelerini kullanan Güven, önceki yıllarda da ulusal enerji tarifesi oluşturulurken, enerji birim maliyetleri içine dahil edilen kayıp-kaçak bedelinin, elektrik tüketicilerine fatura tahakkukunda yansıtıldığını, ancak fatura üzerinde ayrı bir miktar olarak belirtilmediğini kaydetti.

  ayrıca güven; "Yeni düzenleme ile enerji birim maliyetinin belirlendiğini, yine maliyet unsuru olarak dikkate alınan kayıp-kaçak miktarının, elektrik faturaları üzerinde tüketicilerin görebilmeleri açısından ayrıca belirtildiğini" ifade etti. (tarih:26 nisan 2011)

  bu arada google amcayı biraz arama zahmetinde bulunursak, vakti zamanında enerji ve tabi kaynaklar bakanlığı yaptığı bir açıklamada, ''Her bölgenin kendi-kayıp kaçağını kendisinin ödemesi' gerektiğini düşündüklerini...' söylediklerine göre

  böyle bir realite var.
  1 ... eksi yesil sulu elma
 6. 6.
  sadece elektrik olsa keşke denilen durumdur. daha kötüsü bölücü örgütün sesi olduğu iddia edilen milletvekillerinin maaşının ödenmesidir.
  1 ... akvaryumdan bakan alik balik