1. ?.
  genellikle toplu ulaşım araçlarında yaşanan bu durum,gazetesini okuyan kişiye çaktırmadan,onun gazetesini okumaktır. gazete sahibi parasını verip aldığı gazeteyi kem bakışlardan korumak için bazen gazeteyi kıvırmak suretiyle okur ama bu hiç bir zaman kurtuluş yolu değildir.can sıkıcı otobüs yolculuklarında başkasının gazetesini okumak ya da başkasının gazetesini okuyan birini izlemek büyük keyiftir.
  1 ... asiti kaçmış kola
 2. ?.
  hatta otlanmakla kalmayıp, gazete sahibi arka sayfaya geçmek istediğinde okuduğu haber bitmediği için engel olanlar vardır ki, görülmeye değer *
  ... tutunamayanlardan
 3. ?.
  metro yolculuklarının vazgeçilmez aktivitesi
  ... registerlater
 4. ?.
  -abi walla otobüste yanına otururum gazeteni okurum bak bi gastede bana al
  -al len al iskence mi yapacaksın bana
  2 ... xavier
 5. 1.
  hukuken ve etik açıdan mahzuru olmayan davranış. çünkü gazetede yazanlar kişiye özel değil, kamuya ait yazılardır. bu nedenle okunmasında mahsur yoktur. ama bir gazete 0,25 tl. paraya kıyıp en yakın bayiden alınırsa daha bi iyi olur.
  1 ... zall
 6. 2.
  otobüslerde insanın başına gelen,yanınızdaki tipin pür dikkat sizin okuduklarınızı okudugu ve siz sayfayı bitirdiginizde adam hala okuyomudur die cevirmekten korktugunuz,adamında sayfası bitirmesini beklediginiz, cok gıcık bir durum..
  ... clasura
 7. 3.
  (bkz: bunu yapan turktur dedirten olaylar)
  ... the kene
 8. 4.
  özellikle orta gelirli olup cocuklarına nike, adidas, lacoste .. vb. markalı ürünler alabilen ebeveynlerin, gazeteye 25 kuruş vermeye kıyamaması neticesinde ortaya cıkan eziklik.
  ... martyns
 9. 5.
  bazan otlakçıya dönüp "okudunmu kardeş değişeyim mi sayfayı?" sorası gelir insanın.
  1 ... palta
 10. 6.
  nedendir bilinmez, insan kendi gazetesini okurken o kadar zevk almaz, başkasının gazetesini okurken aldığın haz bir başkadır...
  2 ... infoman