1. 1.
    küçükken sık sık başıma gelen, tv kanalını değiştirmeme sebebiyet veren, büyüdükçe geçeceğini düşündüğüm halde bir türlü geçmeyen olgudur. şahsi tanımı geçecek olursak,
    tv de ya da normal hayatta abuk subuk bir şey yaptığı halde pişkin pişkin duran insanın yerine utanma, kızarıp bozarma durumudur.
    8 ... supersumo
  2. 2.
    (bkz: almanlar yenilince biz de yenik sayıldık)
    1 ... wildr0se
  3. 3.
    (bkz: ilkokul çocuğu seviyesinde entry yazmak)
    (bkz: kompozisyon ayarında entry yazmak)
    1 -1 ... notre dame
  4. 4.
    arkadaş veya sevgili ortamda espri yaptığında kimse gülmeyince "hah hah aiiy.." diye durumu kurtarmak da buna örnek olarak verilebilir.
    3 ... hipotalamus
  5. 5.
    yanlış bir davranıştır zira eğer hata yaptığını ve iğrenç bir espri yaptğını direk söylediğiniz vakit bir daha ağzını bıçaklayın yine açmayacaktır denenmiştir,tecrübeyle sabit edilmiş ve evrensel bir gerçek halini almıştır.ha eğer yine anlamadıysa(ki çoğunlukla bu tipler anlamaz pişkin pişkin sırıtmaya devam ederler) ve mal mal esprilere devam ediyorsa çok güzel bir ilişkiye doğru yelken açtığınızın habercisidir çünkü karşınızdakiyle her türlü dalganızı geçebilirsiniz kendisinde biraz saflık olduğundan çok eğlenceli vakit geçirebilirsiniz sakın bu fırsatı kaçırmayın bu insanlardan mahrum kalmayın.
    ... serkaon
  6. 6.
    (bkz: beslenir ki bu)
    3 ... sana boncuktan kus yaptim
  7. 7.
    klişe tespittir ama herkesin başına gelir.

tv izlerken hiç olmayan şeyi yapan insanın düşeceği kötü durumu görmemek için hep kanal değiştimişimdir.

niye utanırız hala çözemedim.
    2 ... cmon
  8. 8.
    şahsen bu durumu fazlasıyla yaşamaktayım.hatta benim durumum abartı şeklinde, sanırım psikolojik yardım almalıyım.bir arkadaş ortamında kim ne anlatsa "lan ne diyo bu amınakoyum" diye yüzümü başka başka yerlere çevirip dururum, hatta ortada bir bok yokken durumu kurtarma çabalarına girerim.
    1 ... tavuklupasta
  9. 9.
    çok acı veriyor bu duygu bana nedense bilemiyorum ki .
    ... heart break
  10. 10.
    insanlık göstergesi olabilecek bir davranıştır.
    ... visne sekeri