1. 1.
  Artık bu şerefsizler caniliklerinin yanı sıra bir de hiç pişman değilim gene olsa gene yaparım diyerek halkın sinir uçlarına dokunur oldular. Ben idamdan yanayım. O lanet terör örgütü üyeleri ve çocuk tecavüzcülerine de giyotin ve kazığa oturtturma gelirse daha bir güzel olur. Titreye titreye girer hapse it oğlu itler.

  Edit:arkadaşlar ben zaten sadece idam diye bir şey demedim. Müebbette olsun fakat belgesiyle ve bilgisiyle tam karar alınanlara gelsin bu karar. Bu köpeğin soyu alenen ben yaptım diyor. Her şey belli. Kalem bu pisliğe kırılmalıdır. Net.
  19 -1 ... kale3112
 2. 2.
  Abd de var idam. Bakın istatistiklere kaç masum asılmış idamla. Kaç cinayet işleniyor idama rağmen.

  Bu kadar kör olabilmenize çok şaşırıyorum.

  Aah ah. Şu gücü kimlerin eline veriyorsunuz farkında değilsiniz be abicim. Geç olunca anlamazsınız umarım.

  Edit: idam gelmesin diyen yavsaklara diye baslayan entrye cevap:
  Sittimin mallari hali hazirda var olan yasalar uygulansa zaten icimiz sogur. Yakinimi öldüren birinin oldurulmesindense 30 yil hapiste yatmasini tercih ederim kendisini de arada ziyarete giderim. Kaldi ki konu burada sen ben degil bunu anlayin önce. idam gelmesin diyen yavsakmis.. ibneye bak sen mevzu sen ben meselesi degil medeniyet falan kastigim da yok abd gibi cok sevdiginiz adaletler ulkesinde bile yuzlerce insan idam edildikten sonra masum oldugu vs anlasiliyor tr de neler olur hayal edebiliyor musunuz salaklar. ilerde yakinini biri öldürürse idam istemeyen yavsaklari goreyim diyen ibne ilerde yakinindan biri bok yoluna idam edilirse bende seni goreyim.

  Idam cezasi uygulanan yerler var amini gotunu siktimin salaklari ve suc oranlarini du sur mu yorrr bu kadar basit amk nesini anlamiyorsunuz. Cinayet işleyecek adam yine gidiyor isliyor amk. Adamlar resmen idam gelirse suc kalmaz diyor te allam bunca ulke mal amina koyayim o yuzden onlar bilmiyor idam gelirse suclarin 0a inecegini sanki bir bizim siktimin beyinsiz herifleri biliyor idam gelirse suclarin 0a inecegini kotuluk kalmayacagini diger herkes mal. adamlar denemis deniyor ve suc oranlarini dusurmedigi asikar tek yapacsginiz guclulerin eline silah vermek.
  4 -5 ... mehr drip geht nicht
 3. 3.
  Cerene üzülmemek ne mümkün. Ancak bu ülkeye idam istemek kendi ipini çekmek demektir.

  Eğitime ağırlık verilsin. Bu katilleri doğuranlarda sonuçta kadınlar. Daha beşiğindeki bebeği aslan oğlum diye seven bir anne kızına aynı ilgiyi göstermeyebiliyor.

  Anneler eğitilsin.
  2 -2 ... nagam
 4. 4.
  gençler salak salak konuşmayın... ceza hukukun amacı ceza vermek değil, ıslah etmektir...

  kaldı ki idam cezası ile ilgili 2 sorun var...

  1. si devlet, idam cezasını infaz ederek suçlu ile aynı statüye kendini indirgeyebilir mi?
  2. si ise cezanın infazının durdurulabilir olmaması. ceza hukuku maddi gerçeğe ulaşma amacı taşır... tüm deliler aleyhinize olsa, idam cezası alsanız ve sonradan suçsuz olduğunuz ortaya çıksa ne olacak?

  yıllardı akademisyenler bu tartışmanın içinden çıkamadılar siz 2 gram beyninizle somut bir vakıa üzerinden çözebileceğinizi mi sanıyorsunuz?
  7 -5 ... flat head
 5. 5.
  Ceren'i öldüren akıl yoksununa karşı idamın caydırıcı olacağını düşünen önermedir. herif kendimi de öldüreceğim diyor, idam mı durduracak onu? yahut Ceren ya da bir başka isim öldükten sonra öldüreni öldürsen ne olacak, içini hafifletmekten başka? idam gelir, öldürecek olan gene öldürür, sonrasında gider deli raporu alır yırtar, olan bir sürü haksız itham ve suçlamayla idam edilen masumlara olur.
  1 -3 ... kurgusal
 6. 6.
  Hazırda var olan yasayı uyguladıkta idam kaldı! Bırakın idamı falan normal yasaları uygulasa devlet ceren ölmezdi zaten. Adam zaten katildi, bi dünya suçu vardı ama kimse sallamadı özgürce dolaştı yıllarca, gene kendi salaklığına şans eseri yakalanmışken bu seferde bir yıl yatırıp saldılar o da gidip başkasını öldürdü. idama gelene kadar çok yolumuz var.
  2 -1 ... kardabi
 7. 7.
  katillerin idam edilmesi lazım. Yani hiçbirimizin can güvenliği yok. Bu tip suç işleyenlere en ağır cezalar verilmelidir. Ancak hepsinden öncesi bu olayların yaşanmasının önüne geçmek gerekiyor. Yoksa kaybettiklerimizi, verilen cezalar geri getirmeyecek. Önleyici bir şeyler yapılmalı. idam şart!
  ... balya
 8. 8.
  idam korkusu cinayetleri azaltabilir.
  Cinayet olmazsa idam da olmaz.
  Bu kadar basit!
  Bak ABD hala uyguluyor idam cezasını. Çoğu yerde kaldırdı ama her yerde değil.
  2 ... her derde derman
 9. 9.
  başka cerenler ölmesin diye idam
  Dokunulmazlıklar kaldırılırken destek olup kendi vekillerinin hapse yollanmasına sebep olan chp kadar zekice bir önerme.

  Lan burası türkiye! Alooo! sanki liberal demokrasinin anavatanında yaşar gibi saçma salak konuşmayın eniştenizin amına da koydurtmayın durduk yere.
  5 ... eduardo elric
 10. 10.
  idam sistemi yerine zorunlu organ bağışçısı ya da zorunlu denek (ilaç), vs sistemler getirilmeli. Yolsuzluk yapanları da günlük 70 80tl gibi rakamlardan borcu bitene kadar demir çelik sanayii gibi işlerde çalıştırmalı. Borcu 1M olan dolandırıcı orada çürüsün.
  2 -1 ... taamirci