1. .
  televizyon ekranlarında her gün izlediğimiz dizi karakterlerinin topluma kötü örnek teşkil ettiği düşüncesi ile başbakanlık aile ve sosyal araştırmalar genel müdürlüğü'nce yapılan uyarıdır.
  kurum tarafından çıkarılan aile ve toplum dergisi'nin son sayısında yaprak dökümü dizisindeki ferhunde, kavak yelleri dizisinden canan, avrupa yakası dizisinden makbule gibi karakterlerin evlilik dışı ilişki, hamilelik v.b gerekçelerle topluma kötü örnek oldukları ve bu karakterlere çeki düzen verilmesi gerekliliği irdelenmiş.
  daha fazla yoruma gerek yok derim, her dizinin karakterler etrafında kurgulanan bir hikayesi var, ve diziler bu hikayeler doğrultusunda işlenmekte. hele hele bir klasik olan yaprak dökümü gibi bir hikayenin ferhunde karakterine dizi yapımcıları tarafından çeki düzen verilmesini istemek komikliğin daniskası olsa gerek.
  rahmetli reşat nuri gültekin kalksın bir zahmet te romanı değiştirsin, ferhunde boşanmasın da kötü örnek olmasın toplumumuza.
  (bkz: allahım sana geliyorum)
  4 -2 ... protest sanayici
 2. .
  nerde o eski gunler;
  (bkz: gençleri koruma kanun tasarısı)
  2 ... uye lol
 3. .
  (bkz: stv izleyeceksiniz)
  (bkz: kanal 7 izleyeceksiniz)
  2 -3 ... kolibalili
 4. .
  "flört etmeyin, evlenin, 3 çocuk yapın." *
  3 -3 ... gore gori chapa tipa rota hey
 5. .
  evlilik çağındaki dizi karakterlerinin istanbul büyükşehir belediyesi'nin düzenlediği diziler arası toplu nikah töreniyle derhal dünya evine sokulmasıyla halkı ahlaksızlığın pençesinden kurtarılmaya yönelik uyarıdır. nikah sonrası çiftler karşılıklı göbek atacaktır.
  1 -1 ... solid_snake
 6. .
  (bkz: türbanlı ferhunde)
  5 -2 ... karin
 7. .
  insanlar hayat pahalılığından şikayet ederken anca dizilere uyarı yapsın.
  1 ... lesterpolfus
 8. .
  (bkz: ferhunde nin 5 vakit namaz kılması)
  (bkz: makbule nin hacca gitmesi)
  2 -1 ... elestra
 9. .
  tanım: babakanlıktan televizyon dizilerine senaryo bakımından yol gösterici ifadeler bütünüdür.
  edit üstüne edit: hanginizin kastı var ama entrynin bütün içeriği değişti artık yayınlayın. argo namına bir harf kalmadı. tamam rte dizileri yayından kaldırsın, hatta haremlik selamlık usülü çekilsin diziler. kimse hamile kalmasın, herkes 4 kadınla evlensin. ama benim entry yayınlansın artık arkadaş. En baştaki entrye taban tabana zıt bi entry oldu bu şimdi. ama olsun, birilerinin hoşuna gidiyorsa böyle olsun.

  entrylerime sahip olabilirsin ama ruhuma asla. *
  (bkz: bu ülkede kimse ikdidardakine karşı laf söyleyemez*)
  ... windigo
 10. .
  birilerinin artık hayatımıza doğrudan müdahale etmekten çekinmediğini gösteren uyarı ve/veya tehdit.

  lan sana ne hangi dizide kimin evlilik dışı çocuğu olmuş, kim kiminle yatmış! bu nasıl dayatma, bu nasıl müdahale. ben mecbur muyum senin dayattığın hayatı yaşamaya, senin ayıp dediğine ayıp demeye. sen bu ülkenin cahil çoğunluğunun oyunu alarak bana ve tüm vatandaşlara kendi doğrularını, kendi yanlışlarını dayatma hakkını nereden buluyorsun? en küçük eleştiri yapanı, muhalif gördüğünü "halkı hükümete karşı galeyana getirmek" diyip içeri atıyorsun, bütün bunları yaptıktan sonra çıkıp hak ve özgürlüklerden, demokrasiden nasıl bahsedebiliyorsun? yeter ulan.
  15 -4 ... moltisanti