1. 1.
  (bkz: başkası adına utanmak)
  9 ... alexanderdelarge
 2. 2.
  başbakanın yeni çıkan görüntülerinde duyulan sesidir. vatandaşa sen bu ülkenin başbakanına yuh çekersen tokadı yersin diyor. http://sozcu.com.tr/2014/...sen-tokadi-yersin-510952/
  4 -1 ... sleepless man
 3. 3.
  (bkz: ileri demokrasi)
  6 ... haberciyim
 4. 4.
  tokat atarım demedi; tokat'a gidersin dedi , canım sizde hemen yanlış anlıyorsunuz.

  olası akp yalamalarının çarpıtması.
  25 -1 ... jon snow
 5. 5.
  doğru önermedir. zira tekme tokat yemişlerdir. bir ruh hastası düşünün, katliam gibi olayda insanlara taziye ziyaretine gitsin. danışmanı jandarmaların tuttuğu adamı tekmelesin, kendisi tehditler savursun korumaları ayrıca birini tekme tokat dövsün. ardından pişkince bunlara kılıf uydurulsun. bu kraldan çok kralcıların yatacak yeri yok!
  7 ... bugun gidip yarin gelen
 6. 6.
  (bkz: yuh)

  eleştiriye açık olmayan iktidar söylemidir.

  yeri geldiğinde elbette ki de yuhlanırsın.

  alışmış tabii cahil halk tarafından omuzlar üzerinde taşınmaya.

  yuh amk.
  8 ... he gulum he he de gitsin
 7. 7.
  başbakan burada yuh çekersen toka da yersin demiştir, çarpıtmayalım lütfen.
  10 ... hammet
 8. 8.
  şaşırılmaması gereken cümle. çünkü bu ülkede "tabi ya başbakan'a yuh çekersen dayağı da, tokadı da yersin." diyecek milyonlarca insan var.
  7 ... yildirim ekipler amiri kemal
 9. 9.
  Olasi huseyin celik aciklamasi:
  "Olaya dair net bir goruntu yok. Hem sen basbakanini sayin rte'yi protesto edeceksin sonra da vay efendim basbakan tokat atti diyeceksin. Olay provakasyon. Muhalefet, cehape ve paralel yapi hukumetimizi devirmek icin boyle provakatif eylemlere girisiyor. Ayiptir, gunahtir."

  Acikca sarfedilen ama tabi diger tokatlar, kufurler, hakaretler gibi gormezden gelinmis cumledir.
  5 ... imla
 10. 10.
  yahu sen kimsin? başbakan oldun diye istediğime tokat atarım mı sanıyorsun? istediğime lanlı lunlu konuşurum, nutuk çekerim, ders veririm mi sanıyorsun? bu ne cürret? bu korku neyin korkusu başbakan? neden bu kadar saldırgansın? korkuların büyüdükçe daha çok saldırganlaşıyorsun. saldırganlaştıkça sonunu hazırlıyorsun. korkacaksın. sokakta huzurla yürüyemeceksin. 50 tane, 100 tane köpeğinle dolaşacaksın yanında. gittiğin her yerde yuhalanacaksın. korku her yanını saracak. çünkü atılan o tokat hepimize atıldı.
  6 ... oyledegildeboyle