1. 1.
  ata diye yad ettiği kişinin, savaş sonrası ülkenin fakir kalmasına rağmen, ''devlet parası ile'' evet yanlış duymadınız ''devlet parası ile'' hediye aldığı savarona gemisine ses çıkarmayan çifte satandartlı, at gözlüklü kemocandır. e hani mustafa kemal halkçıydı? hani öğretmen maaşını geçmesin milletvekili maaşı diyordu? savarona'nın kaç altına alındığından haberiniz var mı kemocanlar?

  şimdi beni başbakan yalakası veya akparti sempatizanı olarak görmeyin. benim için akparti bitmemiştir çünkü hiç başlamamıştır. sadece söylemek istediğim şu ki; şu an sen başbakana şöyle yaptı böyle yaptı diyorsun ya, işte onların birçoğunu zamanında mustafa kemal de yapmıştı.
  4 -13 ... cinereo lupus
 2. 2.
  bunu kınayacağına alkış tutan şerefsizlerden, beyinsizlerden bin kat adam olan kamalistir.
  6 -5 ... obeyaz
 3. 3.
  Toprakları ingilizlere, araplara peşkeş çekmezdi. Milliyetçiliği buradan görülür. Toprakları satmadı özelleştirme yapmayıp fabrikalar açtı. Atatürk'ü karalama kampanyası adına açılan başlıklar şizofrenik ve aileden gelen kronik hastalık sorunudur.
  1 -3 ... yazar57
 4. 4.
  baba parasıyla marlboro içip, baba parasıyla fuhuş yapan laik kişidir.
  -2 ... tarankeditararim
 5. 5.
  --spoiler--
  1938 yılında Kral VII. Edward istanbul'u ziyaret etti ve o zamanki devlet yatı Ertuğrul'da Mustafa Kemal Atatürk'ün konuğu oldu. Bacadan dökülen kurum Majestelerinin beyaz pazenlerini öylesine kirletti ki Atatürk Ertuğrul'u hurdaya gönderdi ve yeni bir cumhurbaşkanlığı yatı araştırılması için emir verdi. Türk bayrağı Mart 1938'de Southampton'da Savarona'ya çekildi.
  --spoiler--

  vs parasına para katmak için alınan gemicik.

  çok müthiş bir karşılaştırma. mantığınızı seveyim.
  ... tembel adam
 6. 6.
  savaronayı açıklayamayacak olan kemalciktir.
  2 -2 ... whitelionarda
 7. 7.
  savarona, her devletde olan resmi araçlardan biridir, konuk ülke lideri ağırlanır. her batı ülkesinde bu tür gemiler vardır ama özellikle batı ülkelerinde hiç bir liderin oğlunun gemiciği yoktur.
  1 -1 ... senrey26
 8. 8.
  eleştiriyle karşılaştığında "baban kimdi bilemezdin bıdı bıdı" diye mızmızlanan kemocandır. iyi olan şu ki; peyderpey azalmaktadır sayısı.
  3 -4 ... izzetbegovicolsayeterbuadigeye
 9. 9.
  ne diyem mahmut mu diyem.
  ... niye ki boyle iyi
 10. 10.
  söz konusu gemiye "gemicik" diyen tayyibin ta kendisidir.
  1 -1 ... zihinkrizi