1. 1.
  aziz Yıldırım'ın hazırladığı fenerbahçe yönetim listesindeki dikkat çeken detaydır. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın büyük oğlu Ahmet Burak'ın kayınbiraderi Ahmet Ketenci ve Kadir Topbaş'ın oğlu Hüseyin Ersan Topbaş yönetimdeki yerlerini aldılar. Oysa şike soruşturması başladığı günden beri asıl meselenin şike olmadığını ima eden Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe yönetimi bu sürecin Fenerbahçe'yi bölmek için yapılan bir cemaat operayonu olduğunu her fırsatta dile getirmişti. Sarı-lacivertli taraftarlar da her fırsatta hükümete "sandıkta görüşürüz" tehtidi savuruyorlardı.

  (bkz: bu ne perhiz bu ne lahana turşusu)
  4 ... drygt
 2. 2.
  yine de bir cemaatsaray olamayacakları kesindr. *
  1 -4 ... orjinaldeli
 3. 3.
  deniz feneri'nin spor ayağının kurulacağının sinyalleri verilmiştir.
  2 -1 ... cimbomlu ezgi
 4. 4.
  tüm sene cemaatin takımı galatasaray dediler , cemaatin içinden yönetime adam aldılar. şimdi çıkın diyin ki galatasaray cemaat takımıdır diye. siz sandıkta görüşücez derken hangi sandıktan bahsettiniz? yazdıklarınızla yaptıklarınız bile farklı.
  (bkz: fenerin oyuncak sandığı)
  1 ... starge
 5. 5.
  25 milyon galatasaraylı a partisine oy verdi demeyeceklerini beklediğim yöneticilerdir. en azından başkanımız değil.
  -1 ... oytunkaran
 6. 6.
  akp ile cemaati bir sanan epey ahmak var. cemaatler,tarikatler kendi faaaliyetlerine karışmayan,hak ederek memur olmaya çalışan sempatizanlarını engellemeyen sağ partileri seçerler,bu bir.

  siyasetçiler ise gücü çok severler ve her kademede önemsenmek isterler,lakin bir dini cemaat bir kulübü ele geçirse ne işine yarar. kaldı ki her kulübe gönül vermiş ve asla takımından vazgeçmeyecek bir kitleyi zorla bir takımı,örneğin feneri mi tutturacaklar,saçmalamayın.

  cemaat bir gazete içine sızmaz,zamanı kurar. müsiad'ın içine sızmaz tuskon kurar, kültürel anlamda ise gider gazeteciler ve yazarlar vakfını vs kurar, yani cemaatin tarzı bu. illa futbola girecekse-ki cemaati bölücü çok saçma bir hamle olur-kendi takımını kurar.

  kaldı ki illa gireceklerse yıldırım demirören sonrası keşmekeşe sürüklenen beşiktaşa belli bir ağırlığı-seveni olanihsan kalkavanla girerlerdi. fenerbahçe bircem uzandeğil ki el koyup-sahiplenebilesin. kongre üyelerini ele geçirmen gerek ki takımı ele geçirebilesin. eğeraziz yıldırım` hapse girdikten sonra üyelerde fahiş bir artış var ise bu iddia kolayca kanıtlanabilir ki böyle bir şey yok.

  bu saçma ve çok komik iddianın komikliğini çürütecek birçok şey daha yazardım,lakin aklını peynir ekmekle yemeyene bu kadarı kafi,uzatmak gereksiz. deli ile deli olmamalı.
  1 -1 ... yapici tahribat