1. 1.
  Türkiyede büyük olaydır, çünkü basit bir vatandaş adam yerine konamaz.. adam değildir.

  Sabah gazetesi muhabirinin attığı tweet:

  http://www.odatv.com/n.ph...oyup-aramis...-0809141200

  Oğlunu asansör kazasında kaybeden babayı başbakan başsağlığıdilemek için aramış, adam da mahkemeye vericem sizi demiş, bunun üzerine sabah gazetesi başbakan seni adam yerine koymuş aramış deyip adamın tepkisini kınamış..
  1 -1 ... idefixe
 2. 2.
  türkiye de zor gorulen olaydir. gorulmeyen olaydir. boyle devam ederse gorulmeyecek olaydir.
  ... bulmanickimi
 3. 3.
  (bkz: he he tamam şimdi ananı da al git)
  ... orospu ayten
 4. 4.
  (bkz: iyi koydu farkettiyseniz)
  ... ateist kartal
 5. 5.
  ulan biz başbakanı adam yerine koyuyoruz asıl sorun bu.
  ... gecti baharim sondu bile bile
 6. 6.
  asansör kazasında hükümeti dava eden kişinin beyninin sorgulanması gerekir.
  -1 ... yedi renkli not defteri
 7. 7.
  Ulan adamın babasını öldürmüş tabi koyacak. Hem oğlunu öldür hem babasını silkleme, ulan siz nasıl göt kılı oluyorsunuz anlamıyorum at gözlüğü var sizde at gözlüğü!
  -1 ... muge anlinin bulamadigi adam
 8. 8.
  sıradan, dandik, bi sıfatı olmayan, boktan bir insan olan "vatandaş", baoşbakan tarafından "adam" kategorisine sokulmuştur.. kendileri vatandaşa zaten bolca "koyduğu" için, adam yerine koyması da yadırganmamıştır bünye tarafından..
  ... lylsnblnmcnn
 9. 9.
  bu konuda da diğer her konuda da 2000'li yıllardahenüz çocuk olan ve gelişim sürecini takip etmekten mahrum kalanlara anlatamayacağınız, zaten yarım olan kafalarının basmayacağı olaydır.
  karakollarda işkencehane diye özel bölümlerin bulunduğu, insanların üst kat pencerelerinden atılıp öldürüldüğü, devletten kimsenin hesap soramadığı, her işin mafyalarla halledilebildiği, siyasetçilerin halkı köpek yerine bile koymadığı, hastanelerde insanların ayakta kokular içinde saatlerce muayene kuyruğu bekleyip dörder dörder içeri alındığı, maaş çekmek için emeklilerin banka önüne bir gün önce gidip yere minder atıp gecelediği, bir ürünün fiyatını ikiye bölerek geçen seneki fiyatını hesap edebildiğiniz, tüketici hakkı deyince mahallenin kabadayısı hakkı'dan başka kimsenin aklına birşey gelmediği, trafik kazalarında her gün mutlaka 30-40 ölü haberi duyduğunuz ve sigara dumanından içi görünmeyen şehirlerarası otobüslerle stabilize yollara çıkılacağında komple helalliklerin alındığı, asker ve polis görünce kaçılıp saklanıldan, her cuma mgk toplantılarında ne denmiş diye titreyerek ekranlara bakılan, devletin mutlak öcü, vatandaşın köle olduğu, seviyesizliğin, kültürsüzlüğün derecesinden yabancı ülkelerde insanların türkiye diye bir ülkenin varlığını dahi bilmediği daha sayamayacağım kadar çok olumsuz bir ülke tablosundan, milyon liralara ekmek aldığınız ekonomik olarak çökmüş, generallerden emir alan başbakanların yönettiği, memleketi kurtarsın diye ithal kemal dervişin getirilip onun da birşey yapamadığı ve az kalsın iflas bayrağını çekip manda olacak bir ülkeden...bir anda akp'nin seçilmesiyle bugünkü türkiyeye geçildi.
  yaşı tutmayan, eskiyi görmeyen sik kafalıdan ne bekleyeceksin anlamasını.işin acı tarafı, o eski türkiyenin siyasetçileri halen muhalif tarafta duranlar. yani o günlere dönüşün yolu halen açık ve bu sik kafalılar onu istiyorlar.
  ... sinirbaz