1. 1.
  pkk nın yaptığı katliamdır.
  28 -7 ... deep
 2. 2.
  madımak da failler bulunamayınca olay milliyetçi muhafazakar kesime ihale edilmiş, ve de misilleme olarak erzincanımızın bir köyü basılmıştır. ama ne yazıktır ki vergilere bağlanan, sınırlara yollanan, binlerce ve binlerce kez vatan için kurşunlanan erzincan halkı bu kez haince kurşunlanmasına rağmen madımak olayı kadar devlet tarafından sahiplenilmemiştir. mesele ört bas edilmiştir. hatta aylar yıllar sonra duyulmuştur. pkk yaptı diye de bir palavra sunulmuştur. ama millet yememiştir.
  45 -44 ... palta
 3. 3.
  muhabir olarak katıldığım başbağlar'ı anma gününde, olayları yaşamış ve sağ kurtulabilen tanıkların ağzından dinlediğimde tüylerimi diken diken eden olay. büyük bir kesim olayın Sivas Madımak Otel'deki katliamın intikamı olarak yorumlar.
  20 -6 ... maksat muhabbet
 4. 4.
  33 masum anadolu insanı sivas tahriklerinin intikamı olarak ŞEHiT edilmiştir.
  15 -21 ... uzaklarda
 5. 5.
  kimin yaptığı pek bilinmeyen ama o dönemde kaosa ve ayrılıkçılığa hizmet etmiş olay.
  7 -3 ... paradigma
 6. 6.
  sivas katliamı ile beraber anımsanması gereken katliamdır.
  15 -5 ... collector
 7. 7.
  her yıl sivas katliamının bangır bangır duyurulduğu fakat akabinde olan bu acı olayı kimsenin umursamadı katliamdır.
  (bkz: Sivastaki insanda başbağlardaki hayvanmı)
  37 -16 ... fatal
 8. 8.
  bazı sivri akıllıların "madımak'ın intikamı" olarak yorumladığı ve yine buradan aleviler'e bir dem daha vurmaya çalıştığı olaydır! herşeyi bırak birçok insanın katledildiği başbağlar'dan yine kendine yontulacak bir olay çıkartmak da ayrı bir şerefsizliktir! işin özü ne pkk'dır ne de madımaktan sonra galyana gelmiş bazı militarist alevilerdir, işin özü kendini halkın yanındaymış gibi göstermeye çalışan maoist devrimci özelliklere sahip "tikko" denilen solcu bir terör örgütünün işidir bu! kendileri kana kanla cevap verme desturunu benimsedikleri için böyle bir sözde halk kahramanlığına girişmişlerdir, tabi bu da programlanmış bir olaya olup halk nezninde "alevileri" öç alıcı olarak göstermek isteyenlerin ekmeğine yağ sürmüştür!
  17 -17 ... kerameti kendinden menkul
 9. 9.
  sivas katliamindan cok farkli olan katliamdir. sivas katliamini basbaglar katliamindan cok daha vahim kilan neden katliamin devletin gozu onunde, halk ayaklanmasi seklinde yapilmasi, devletin saatlerce hic bir sey yapmamasidir. basbaglar katliami terorist bir saldiri seklinde yapildigi icin devletin yapabilecekleri sinirlidir ve eminim elinde olsa devlet bu katliami onlerdi. ama sivas katliamini onlemedi, onlemek istemedi. suclulari birakmak istedi...

  iki katliamin ortak noktasi yitip giden masum canlardir. kimsenin cani digerininkinden daha az degerli degildir. olen insanlar icin uzuntumuz esittir. sivas katliaminin daha cok anilmasi yukarida acikladigim nedenlerdendir. ofkemiz olaylar karsisinda kilini kipridatmayan devletedir. yoksa alevi veya sunni ne onemi var ki, hepimiz insaniz.
  33 -9 ... isla morada
 10. 10.
  insanların ilginç bir biçimde sivas katliamı ile eş tuttuğu durum. acaba aradaki farkları göremeyecek kadar körler mi yoksa işlerini mi gelmiyor? tabi aynı zamanda bu tür insanların demokrasi savunucuları(!)olmaları ise çok daha ilginç bir durumdur.
  16 -17 ... kisil