1. 1.
  500 yıllık bir nefreti, alevi vatandaşlarımıza karşı sürdüren ve katledenler, kendilerini sünni müslüman olarak tanımlayanlardır, yüce yaratıcıya nasıl hesab vereceklerini düşünemeyenlerdir.
  6 -4 ... hildeshaym
 2. 2.
  ne enteresandır ki iki katliamda da 33 kişi öldürülmüştür.

  ne enteresandır ki birinde madımak oteli diğerinde başbağlar köyü ateşe verilmiştir. aynı el tarafından organize edilmiş iki katliam oldukları artık aşikar.
  5 ... in my opinion
 3. 3.
  ne yazık ki her iki katliamda bazı çevreler tarafından görülmemektedir.
  sivas'ı gören aydınlar yazarlar çizerler başbağlar'ı görmezden gelirken, başbağlar'ı anan yüreklerin bir kısmı sivas'ı görmezler.
  3 -1 ... tarihcigeldi
 4. 4.
  ne yazık ki başbağlar katliamını olağan bir terör faaliyeti, sivas katliamı ise devletin müdahale etmemesiyle müslümanlarla birlikte tavır takındığı olay olarak bilinir.

  oysa başbağlar olağan bir terör faaliyeti değildir. çünkü pkk terör örgütü kendinin terör örgütü olmadığını ileri sürerek avrupa'da destek bulabilmek için hiçbir türk köyü basmamış, türklere yönelik direk bir saldırı gerçekleştirmemiştir. böylelikle kendi yaşadıkları coğrafyada devlete karşı başkaldıran bir halk görüntüsü vermek amaçlamışlardır. oysa başbağlar'da direk türk halkına karşı yapılmış sebepsiz bir eylem vardır. pkk terör eylemlerinin amaçlarına uymayan bu eylemin tek amacı sivas'ın intikamını almak olarak teröristlerce saatlerce öldürülmeden önce köylü şehitlere anlatılmıştır.

  bu insanlar ne sivas'taki insanlar gibi ne alevilere hakaret etmiş, ne alevilerin dinine hakaret etmiş, ne inançlarını şeytan ayetleri diye nitelendirmemiştir. kimseyi galeyana getirecek bir söylemleri olmamıştır. tek suçları sünni olmaktır. sivas'takiler insanları resmen kışkırtmıştır.

  kışkırtılmasalardı, kendilerini tutsalardı diyebilirsiniz. ben sizin dininize küfretsem kışkırtılmadığınızı söyleyebiliyorsanız tabii...

  sivas olaylarında gerçekten devlet üzerine düşeni yapmamıştır. halkı kin ve düşmanlığa teşvik eden şerefsizleri tutuklayıp gerekeni yapmayarak provokatörlere fırsat vermiş ve halkı galeyana getirmiştir. hukuk devletinde hukuku uygulamazsanız halk kendi hukukunu uygular.
  8 -5 ... rush
 5. 5.
  dış mihrak, taşeron, gizli güçler, kirli eller gibi saçma sapan sıfatlarla tanımlanan, sözde müttefiklerimizin gizli servislerinin işi olduğunu herkesin bildiği olaylar.
  3 ... preston
 6. 6.
  (bkz: başbağlar katliamı)
  2 ... hummepervaz
 7. 7.
  ikisi de tarihimize kara leke olarak geçmiş menfur olaylardır. dolayısıyla "ama o varsa bu da var" diye birbirine bahane bulma vesilesi olarak lanse edilmeyip, ikisi de eleştirilmeli ve kınanmalı, hatta lanetlenmelidir.
  2 ... usualsuspects
 8. 8.
  biri için ortalık karıştırılır diğeri hatırlanmaz bile.

  biri insanlık suçu olur diğeri normal bir olay.

  ikisinin tek ortak noktası aynı el tarafından provakasyon amaçlı yapılmıştır.
  2 -3 ... menntre
 9. 9.
  her ikisi de provokasyondur.
  4 -2 ... mehmedayaz
 10. 10.
  ikisi de basbayağı iç mihraktır. Aklı erip 90larda neler olmuş diye okuyan araştıran ve ideolaojiden arınmış her birey bunu görebilir. ideolojiden arınacaksınız ama, yoksa herkes kendine çeker gazı kaçar.
  1 ... alchemisto