1. 1.
  hapla yapılanlardır. mutlaka mideyi yıkayacak biri gelip işinize çomak sokar.
  keza literatürde hapla ölebilen delikanlı çıkmamıştır.
  7 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  intihar ederken dinlenen şarkıyla doğrudan bağlantılıdır.
  3 ... cikarinbeniburdan
 3. 3.
  (bkz: başarısız aşk denemeleri)
  2 ... cikarinbeniburdan
 4. 4.
  kendini asan kişinin evinin tavanının çökertmesi ve kalça üzerine sert bir iniş yapmak suretiyle kalça kırıklığı geçirmesi ve 6 ay boyunca sargılı bir kalçayla gezmek zorunda olması durumu.
  2 ... asiti kaçmış kola
 5. 5.
  (bkz: kafaya iki el ates ederek intihar etmek)
  1 ... aytug
 6. 6.
  sonuca varmayan teşebbüslerdir. aslında sevinilecek tek başarısızlık örneğidir. sinemada sık sık komedi unsuru olarak kullanılır ve/veya lostvari bir tesadüfler zincirinin ilk halkasıdır.

  titizlik hastası bir psikopat nasıl ki her yer kan olmasın diye tuvalette bileklerini kesmektedir, aynı tarzda bir yaklaşımla kafasına sıkan kişiler de genelde banyoyu seçmektedir. japonya'da her yıl 30bin intihar vakası kayıt edildiğine göre; bunun en az bir kaç katı da bu başarısız intihar teşebbüsleri olmaktadır. genelde televizyonda, çoğunlukla haberlerde rastgeliriz bu tür olaylara. zira teşebbüsü icraata geçirenleri de bazı sitelerde görebilmekteyiz. işin aslı başarılı da olsa başarısız da olsa bu tür denemelerin dönüm noktası olan bir an vardır ki karar verme aşamasıdır. geneli göstermelik de olsa bir kısmı gerçekleşir. üzücü olur çoğu zaman.

  yıllar evvel, ajdar anık'ı yumruk içinde bırakan şarkıcı alihan: "beni de ünlü yapın, ben de şarkıcı olacam" deyu kendini boğaz köprüsünde bir taksinin üzerinde yakmaya teşebbüs etmiştir. şimdi, hem köprüye çıkıp atlamaya kalkışmamış, benzin dökerek kendini yakacağını söyleyerek dikkat çekmeye çalışmıştır. ajdar o sıralar termodinamik sınavlarına girmektedir.
  ... gulhan seven adam
 7. 7.
  intiharı uzun bir eziyete dönüştüren denemelerdir.
  ... talihsiz sokak kedisi
 8. 8.
  bir kutu bebe aspirini ile yapılan, başarısız olarak sözlüğe geçen, denemelerdir.
  (bkz: ay ben buna gülerim)
  2 ... elissa
 9. 9.
  En sık görüleni (bkz: nefesini tutarak intihar etmek)dir. Başarıya ulaşma oranı %0.163'dür **
  2 -1 ... defolu
 10. 10.
  en değişik ve başarısız intihar denemesi osuruğunda boğulma girişimidir. Yorganın altına girip osur osur sıçana kadar kokut durumu sözkonusu olup, osurmaya çalışırken uyuyakalıp uyandığında hortladığını zannetmek muhtemeldir.
  ... molitva55