1. 1.
    aha buldum hayatımın aşkını, çok sevicem onu, gezicez tozucaz fantezileri kurulurken bir şekilde kursakta kalan, oldurulamayan aşktır.
    11 ... cikarinbeniburdan
  2. 2.
    aşık olunarak başlanılan ama beklentilerin zamanla karşılanmaması sonucu gelinen son.
    4 ... tombiş
  3. 3.
    insanın gelecekle ilgili ümitlerini azaltan,özgüveni bocalatan hadiselerdir.sık sık olmaları durumunda kişinin "acaba bende bi sorun mu var?" demesi kuvvetle muhtemeldir.ama bilin ki sorun kimsede değildir,bunlar yaşanması gereken,aslında her seferinde daha bir olgunlaştıran başarısızlıklardır,her insan yaşayacaktır zira.
    4 ... elendil
  4. 4.
    sonu hep (bkz: yenilen pehlivan güreşe doymazmış) şeklinde biten ve bağımlılık yaratması sebebiyle hiç sonu gelmeyen çırpınışımsı aktiviteler.
    4 ... sıçtırtma lamasına
  5. 5.
    yıldızlarla birebir alakalı durum. bazen karşınıza üst üste sevgili olma potansiyeli olan kişiler cıkar aralarında eleme yaparsınız. bazen de 1 sene o potansiyele yakından uzaktan erişememiş kişi bile cıkmaz. sevgiliye bereket gelmiştir ama sadece biri o sevgili olacaktır o lili lili karemala sepeti denir biri seçilir, diğerleri reddedilir ama seçilen kişi bir süre sonrayüzünüzü kara çıkarır ve sonuç: dıııtttt yanlış cevap seneye şansınızı bir daha deneyin güle güle.
    2 ... liberty
  6. 6.
    (bkz: beni begeneni ben begenmem benim begendigimse beni)
    5 -1 ... cikarinbeniburdan
  7. 7.
    girdiğiniz mağazadaki satıcı kıza yazılmak en başta gelir. meslek icabı her erkeğe şirinlik yapar hatunlar. her seferinde de eblehleşilir. alışveriş bittikten sonra unutur sizi yelloz. ayıp be, ümit vermeseydin bari.
    5 -1 ... chosen
  8. 7.
    uçan bir kuşun duvara çarpması gibidir başarısız aşk denemeleri. insanın kolunu kanadını kırar. Tam aradıgım insanı buldum dersin ama olmadık bir şeyden dolayı biter gider insanın içinde bir acı bir hüsran kalır. belki benden dolayı bitti diye söyleniriz ama elimizde yapacak bir şey kalmamıştır. o artık gitmiştir bizdende bazı parcalar alarak belki bir gün geri döner olmaz mı?.
    2 ... eritrol
  9. 8.
    sonunda başarı sağlanacak denemelerdir.
    (bkz: izliyoruz)
    3 -1 ... yamuq
  10. 9.
    (bkz: tulbentustundesakiz dan inciler)
    2 ... tulbentustundesakiz