1. ?.
  (bkz: o kadın başarısızdır)*
  2 ... ismimuzundiyenickimkisaolsun
 2. ?.
  çocuk da yaparım kariyer de önermesine aykırı bir entry.
  1 ... whuu
 3. 0.
  basarili olan her insan degisen derecelerde yalniz olsa da (her insan yalnizdir geyiginin disinda bir seyden bahsediyorum) basarili kadinin yalniz olmasi daha cok gorulen bir durumdur zira toplumsal gorevler bakimindan kadina yuklenen rol evinin temizligini yapmak, cocuk dogurmak ve cogu zaman cocugu tek basina yapmis gibi yine tek basina buyutmek vs. gibi aktivitelerdir dolayisiyla basariya odaklanmis kadini cekebilecek ya da onun aciklarini komplekslerinin otesine gecerek kapatabilecek erkek sayisinin azligi bu duruma neden olur.
  2 ... tanrının kadın yüzü
 4. 1.
  cinsiyetle direkt olarak bir ilişkisi olmadığını düşündüğüm önerme. şöyle ki; başarı ister istemez insana bir otorite getirecektir. bunun sonrasında insan otoritenin getirdiği yalnızlığı yaşayacaktır. her ne kadar insanlar otoriteye saygı duyuyor gibi görünseler de, günlük hayatlarında ondan olabildiğince uzak dururlar.
  ... kantele
 5. 2.
  kesinlikle komplekslerinin esiridir.
  -1 ... samo
 6. 3.
  hakikaten vardır böyle bir şey. başarılı kadınlar biraz da ülkemizin verdiği göt kalkıklığı ile zaten seçici iken iyice seçici olurlar ve sonunda otuz yaşını geçip evde kalırlar. ardından da amele olsun ama kocam olsun diye alakasız bir evlilik yapıp boşanırlar.

  bir kitapta okumuştum, kız üniversiteyi bitirmiş iki dil biliyor ama yalnız. ne diyor biliyor musunuz? "liseden aynı zamanda mezun olan arkadaşım evlendi çocuğu bile oldu. bilseydim okumaz evde kısmetimi beklerdim. gelenlerden uygun olanı seçerdim. ama eğitim aldık diye hiç bir şeyi beğenmez olduk. şimdi 30 yaşını geçmiş iki dil bilen ama yalnız bir kızım."

  (bkz: yorumsuz)
  1 ... yoga yapan mistiq kedi
 7. 4.
  armutun sapı üzümün çöpü derken babayı almalarıyla sonuçlanmasının neticesidir. sonuçlanmasının neticesi bir garip oldu fark ettim.

  sağlama alalım;

  tanım: yukarıya göre doğru bir önermedir. doğru önerme.
  ... redwinemania
 8. 5.
  (bkz: marie curie)
  ... sapade
 9. 6.
  kadın başarılı olduğu, muktedir olduğu sürece erkeği de başarılı olmaya, durağan kalmanın kayıp olduğuna inandırıp gelişim yönünde adım atmaya zorlayacaktır...bu kendini bilen erkek için muhteşem bir fırsattır.

  erkek doğası gereği var olan fiziksel üstünlüğünü, kültürel, davranışsal ve statüsel olarak sürdürmeyi isteyecektir, ister hep...

  bu da içi boş olan kişilerin kulvar dışında kalmasına sebep olur, dikkat ederseniz pek çok erkek sığ ve kolaycı olduğundan; başarılı/zeki/özgüven sahibi kadınlar genellikle yalnız ve genellikle mutsuzdur.

  oysa uyuşuk olmayan, gelişmek, öğrenmek ve daima ilerlemek isteyen bir erkeğin başka alternatifi de yoktur başarılı/güçlü/zeki kadın haricinde.
  ve alternatifi olmayan şeyler hep nadirdir, nesli tükenmiş yahut tükenmenin eşiğindedir...

  yalnızlığın artık tanıdık gelişi bu yüzden bir çok kadına...ama kıymet bilenler de çıkar,çok da karamsarlığa düşmeyin *
  4 -1 ... balyancho
 10. 7.
  basarisiz kadinlarin yanliz olmadigini göstermeyecek bir durum.
  ... denizdvs