1. 1.
  pekçok insanın baskı olarak gördüğü başörtüsünün müslüman kadın için aslında ne anlam ifade ettiğidir. evet özgürlüktür. çünkü başörtüsü olmadan namaz kılamıyorsa, o olmadan kuran okuyamıyorsa, onsuz kabe ye giremiyorsa, o zaman müslüman kadının özgürlüğü başörtüsüdür. neden kuran okur? allah a inandığı için. peki inanmak yeterli midir? hayır, çünkü uygulamak demek inandığını kendine ispat etmek demektir. bu yüzden müslüman kadın bütün bu saydıklarımı başörtüsüyle yapar, eğer daha fazlasını uygulamaya geçirmek istiyorsa, o zaman da nur suresi 31. ayette kimlerin önünde başörtüsünü çıkarabileceği yazıyor, bunu okur ve uygular. böylece özgürlüğüne kavuşmuş olur..
  26 -24 ... bushi
 2. 2.
  bir düşünceden çok yaratanın kuralıdır. özgürlük kavramını düzenleyenler ne zaman münasip görürse o zaman özgür olacağız. hep denir ki "başkasının özgürlüğünün başladığı yerde seninki biter." merak ediyorum da başörtüsü kimin özgürlüğene engel, düşünüyorum hem de yıllardır ama bulamadım, bulamıyorum. bir çıkış yolu da göremiyorum malesef.*
  15 -6 ... fewzi1907
 3. 3.
  bu konuya çok ağır konuşulurda neyse.

  allah'ın kitabını çarptırdıgınız yetmedi, şimdide özgürlük nidalarımı atıyorsunuz ? aç oku bakayım nur suresi'nin 31. ayetinde "başına bez bagla" diye bir şey yazıyor mu ? sonra git ziynet kelimesinin ne anlama geldigini, etimolojik kökenini araştır. camilerdeki hocalardan öğrendigini buraya taşıma.

  şimdi anlayacagını umarak bir şey söyliyeyim bunu söyleyen insanlara

  10 tane başıörtülü kız var elimizde.

  altı gitti kaç kaldı. demiyecegim sakin ol devamını iyi oku.

  şimdi bu 10 tane kızın kaç tanesi başörtüsünü değişik amaçlarla kullanıyor, kaç tanesi üniversitelerde örgütlenmek için kullanıyor, kaç tanesi türkiye'ye irticayı getirmeyi hedefliyor biliyor musun ? en az 8'i (sekiz)

  üniversitelerin kapısında düşünceleri okuyan bir x-ray cihazı olmadıgına göre. "bu irticacı" , "yok bu irticacı degil egitim için geliyor zararsız" diye ayıran bir teknoloji olmadıgı için bu 8 (sekiz) kızın tehlikesi yüzünden diger 2 (iki) kızımızda heba oluyor. kurunun yanında yaşta yanar hesabı.

  ve devlette riske girmemek için bu kızları içeri almıyor. her devletin üniter bir yapısı ve onu bekleyen tehlikeleri vardır. buna onlem almakta devletin görevidir. özgürlük istiyorsanız iran'a gidin, arabistan'a gidin. zaten suleyman demirel'in hayatında söyledigi tek dogru laf da bu olsa gerek.
  18 -27 ... nietzsche
 4. 4.
  baş örtüsü babaannelerimizin başlarına inançları için taktıkları bir bezdir.* ama yobaz bilinç bu bezi bir bayrak haline getirdi. laikliğe, anayasal düzene karşı hareketin bayrağıdır.* artık babaannelerimiz de "aslolan niyettir, eğer bu bez kötülerin eline bayrak olmuşsa ben artık takmıyorum" demektedir.*
  7 -6 ... fasafiso
 5. 5.
  başörtüsü özgürlüğün bir parçasıdır, özgürlüğün ta kendisi değildir.
  3 -7 ... chilavert
 6. 6.
  -abi baş örtüsü özgürlük müdür?
  +nerede takacağına bağlı...
  -arabistan'da, iran'da ?
  +özgürlük değildir.
  -türkiye peki?
  +erkekler zorlamıyorsa amenna ve saddakna.
  -abi sadece türkiye'de ve erkekler zorlamazsa mı özgürlük?
  +yersen...burası türkiye.

  sadet; özgürlükse her yerde...esaretse o da her yerde...laiklikse o da her yerde...kardeşlikse o da her yerde...
  5 -2 ... scooby doo
 7. 7.
  kızlık zarının türk kızının namusu* olmasına benzer bir hadise. hadi, stir her up...
  3 -6 ... mavi bayrak
 8. 8.
  dogdugu gunden itibaren basortusu takan annem ve cevremdeki insanlar, engellenmek soyle dursun en guzel sekilde hurmet ve saygi gormustur.
  eminim annesi ya da teyzesi basortu takiyor diye kimse bu ulkede hor gorulmemistir.
  kendi payima ailemde ve cevremde hic bir basortusu takan birey kimse tarafindan dislanmamistir.
  turban cok farkli bir konudur. turkiye cumhuriyet'inin kendine ait bir anayasasi var dir. kimseye ozel kanunlar cikarmak ve ulkeyi kisilerin inanclari, politik gorusleri ve kendi ideolojilerine gore karar verme mekanizmasi yoktur.
  isinize gelince avrupa ve amerika'yi ornek gostereceksiniz, isinize gelincede araplardan feyk alacaksiniz.
  kabul etsenizde etmesenizde ataturk cumhuriyet'i kendi laik ve ozgurluk cizgisinde ataturk'cu nesil tarafindan yuceltilecektir.
  10 -4 ... mese odunu
 9. 9.
  başörtüsü babaannelerimizn taktığı bez değildir, allah ın emridir ve bütün müslüman ülkelerdeki hanımların inancını gösterme şekillerinden biridir. cumhuriyetten önce de vardı, şimdi de var ve mahşer günü ne kadar da olacak. halkın büyük bir çoğunluğu müslüman olup ta halkına bu kadar zorluk yaşatan başka bir ülke yoktur. şimdi bunları yüksek sesle söylüyoruz ya, kesin yobaz olacağız. anlamadığım nokta şudur; hem senin dinin sana, benimki bana diyeceksin, hem de başını örtene karışacaksın, aklım ve vicdanım bu ayrımcılığı kaldırmıyor.

  başörtüsünü ne kadar engellemeye çalışıp, modern* bir imaj sergilemek isteseniz de türk lerin imajı dünya nın her yerinde böyledir ve ne yaparsanız yapın değiştiremezsiniz. medeniyeti bizden öğrenen hiçbir avrupalı bizi modern görmüyor, neden illa onlara benzeme amacındayız bir anlam veremiyorum. açıp bir tarihimizi okusanız övünecek o kadar şey bulursunuz ki...

  modernizm denen şey gözünüzü o kadar kör etmiş ki elinizdeki hazinenin ve mirasın farkında değilsiniz...

  (bkz: medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar)
  18 -11 ... fewzi1907
 10. 10.
  empati sözcüğünü akla getiren ifadedir. şimdi resmi ideoloji şunu diyor, bugün başörtüsüne izin verirsek yarın çok daha başka şeylere de izin vermemiz gerekir. peki ya tam tersi, vatandaş bugün başörtülü okula giremiyorum, yarın bunlar evimin içine de girerse diye düşünürse ne olacak, marangoz dediğin odunu hep kendine yontar da bu kadar da değil, ayıp yahu.

  efendim kızların 10 tanesinden 7'si hainmiş, nasıl kategorize ettin, ben de diyorum ki cumhuriyet gazetesi okuyanların 7 tanesinin beşi çürük elma, kime göre, neye göre kardeşim. bugün başörtülü kadına yaptığın ayrımcılığı yarın kamu otoritesini eline geçiren kişiler değişirse tam tersi aynı bahanelerle sana uygulanırsa ne yapacaksın. biz bir araştırma yaptık, top sakallıların 10 tanesinin 9'u bu ülkeyi bölmek istiyor, top sakallı girilmez okula, ne yapalım arada 1 tane de kurunun yanında yanan yaş misali ama olacak o kadar derseler ne cevap vereceksin. çok kaliteli bir tartışma için;
  (#1080347)
  11 -3 ... kisinin degeri aradigi seydir