1. 1.
  Götünü açanrak özgürleştiğini sananlarla aynıdır.
  Edit: niye böyle yazdığımı ben de anlamadım refleks herhalde
  5 -3 ... ylnmemleket
 2. 2.
  dini inancı gereği kendisini rahat ve özgür hisseden birini, yine inançları gereği bu nasıl özgürleşmek demenin dayanılmaz hafifliğidir. biz onlara karışmayalım onlar da bize mantığı ile gül gibi geçinip gitsinler.
  1 ... kartalbey
 3. 3.
  "pornoma dokunma"yı özgürlük olarak görenler için tuhaf gelendir.
  2 ... fenomen usta
 4. 4.
  Başınizi orterek ozgur olmuyorsunuz erkeklere prim vermis oluyorsunuz.
  1 -2 ... konsantreselin
 5. 5.
  örtünmekte özgürluktur acmakta.
  ... lousalome
 6. 6.
  yobaz mantigidir. Ne basini acarak ne de bas kapatilarak ozgurlesilmez. Ozgurluk gercegi bilmektir. Bi bakima kultur isidir. Aci verir. Bence gorunmeyen duvarlar arasinda sikisip kalmis gercekten uzak bir yasam ozgur bir yasamdan daha mutluluk verici. Gercekler hep kusurlu ama yalanlar kusursuz bir mutlulugu vaad ediyor. Ozgurlesmek yerine yasamdan haz almaya calismak temel fellsefem. Hicbir sey mutluluk kadar ucuz ve pahali olamaz.
  3 -1 ... bundy nin kirik kalbi
 7. 7.
  örtünmek kendini kısıtlamaktır bu durum özgürlükle anlam olarakta eylem olarakta bağdaşmaz, zaten dinler özgürlük için değil kişileri kısıtlamak için uydurulmuştur. yasaklarla doludur.
  3 ... ykolmak
 8. 8.
  her baş örtülü kadın toplumsal sorunlara karşı duyarsız ve cahil değildir. ama çoğu başörtülülerin eğitimsiz bir aileden geldiği gerçektir.

  kimseye bir zararı yoksa kendi iradesiyle istediğini yapsın kendi görüşüdür ve "özgürlüğüdür". sen onun yerine karar alır ve ona baskı yaparsan onun özgürlüğüne müdahale olur. ben saygı duyarım. ama insanlar birbirine sen baş örtüsüzsün sen başörtülüsün diyerek ön yargılı ve düşmanca tavırlar sergilememelidir. baş örtüsü takan da takmayan da kardeştir eşittir.
  3 ... melih06
 9. 9.
  persepolisi izleseniz keşke. bir kadın gözüyle görebilirsiniz o zaman gerçekleri. her özgür olduğuna inanan kız izlemeli ...
  3 -1 ... galaksi
 10. 10.
  Kadının başını örtmesi erkeğin himayesi altına girdiğini göstermez.
  -1 ... eskiuludag