1. 1.
    rahmetli menderes'in zamanında bir sözü vardı; ''ben bu milletin önüne kütüğü aday göstersem onu da seçtiririm.'' nitekim bu söz, bizzat kendisi tarafından gerçekleştirilmiş olmasa da dolaylı olarak gerçekleştirilmiştir. an itibariyle de kendisi televizyon ekranlarındadır. ve gezi parkı'ndan bahsetmektedir ki gezi parkı direnişi'nin ortaya çıkışı ve bu direnişin tüm anadolu'ya yayılması, direnişçilerin de değindiği gibi olay üç-beş ağaçtan dolayı değildir.

bu düşünceye aynen katılıyorum. olay bir ağaçtan değil bir kütükten kaynaklanmaktadır. o kütük öyle bir kütüktür ki halkı ayrıştırmak için elinden geleni ardına koymamakta ve yalnızca bir kütüğün yapabileceği ucuz toplum mühendisliği oyunlarına sığınmaktadır. anadolu direnişi'ni gezi parkı'na hapsetmeye çalıştı. yemedi. sonra gezi parkı'nı taksim meydanı'ndan ayırmaya kalkıştı. o da tutmadı. pardon bunları toplumbilimciler yaptı. kütükler yapamaz.

kendisi az önce de gezi parkı ahalisi'ni tehdit etmiş yarına kadar parkı boşaltmaları için muhlet vermiştir. taksim'deki kereste fabrikasına kendisi beklenmektedir.

not: bu arada yanlış anlaşılmasın, kimsenin şahsına hakaret ettiğim yok burada. sadece başımızdaki kütüğe değindim.
    #20093467 :)