1. ?.
  tamamen cehaletin ya da toplum/aile/çevre baskısınin getirdiği bir olaydır. gerçi son söylediğim toplum/aile/çevre baskısı saçma geldi bir an, inançlı bir aile, çocuklarının başını örtüp, kıçını açmasına nasıl bakar tahmin edebiliyorum az çok. evet karar kıldım tamamen cehaletten ileri gelir bu hareket. öncelikle inancını doğru algılayamamaktır, ulan insan bu kadar mı sığ düşünür demekten de kendimi alamıyorum. Başını ört denilmiş olması sadece başını mı örtmek demektir!
  2 -1 ... sig adam
 2. ?.
  bir garip moda anlayışının tezahürüdür. moda diyorum zira, kolları açık bir kadının veya diz hizasında etek giymiş bir bayanın dini bir vecibeyi yerine getirmek için örtündüğüne kimse beni inandıramaz.

  amma velakin, şu kadınların dinimizde erkeklerin hayallerini süslememek için, yok onları tahrik etmemek için örtünmesi gerektiği tezi iğrendirmeye başladı. Allah'ın bir emrini, Allah'ın el-Adlu sıfatıyla çelişecek şekilde yorumlamak nereye varır gelin siz hesabını yapın.

  nene hatun demagojisine değinmiyorum bile.
  2 -1 ... lumpiya
 3. ?.
  gece yarısı terle uyanan zavallının kabusu.

  zavallım, cenabet olmuş da kaptırmış...
  6 -4 ... bl
 4. ?.
  (bkz: örtülü hatunlardan hoşlanan abazan) *
  4 -3 ... yamuq
 5. ?.
  ben bazı başörtülülere acıyorum çünkü belli ki bunu isteyerek inandığı için yapmıyor. ailesi ve büyükleri tarafından baskıyla sadece başlarını değil beyinlerini de örtmeye çalışıyorlar. ama kızcağızda napsın onun içinde kendine özgü bişeyler yaratmak istiyor çünkü o "O" değil. ama kimiside varki sizin kolunuz gözüksün ahlak ve din alimi kesilirken örtüsü altında yediği haltları kimsenin bilmeyeceğini sanıyor.
  başörtüsü hakkında gayet mantıklı açıklamalar için aşağıdaki adresdeki yazıyı okuyunuz:
  http://www.kurandakidin.net/bolumler/22basortusu.htm
  2 -2 ... estel
 6. ?.
  ailesi ve cevresinin baskilarina maruz kaldigi icin kapananlardir. butun kapali kadinlari kapsamaz. bunu yazan bunu da yazmistur zamaninda
  (#2259085)
  ... fabala
 7. ?.
  leman'ın 3 ekim 2007 sayısında, çağçağ'ın çizdiği timsah karakterinin yanındaki türbanlı kızdır.
  4 -1 ... hyperion
 8. ?.
  bendenize basini ortmeyip de kicini acan turk kadini ile ayni duygulari yasatan insan evladidir...
  3 ... errein
 9. ?.
  (bkz: üst tarafın allah alt tarafın yallah demesi)
  2 ... magarnugus
 10. ?.
  kapalı olan kızları küçük düşürmek için bazı kötü niyetli kızların yaptığı eylemdir. toplum nazarında insanlar kapalı kızlara kötü baksın diye her kılığa girerler.
  1 ... imper