1. 1.
  her dini ibadetin ** bir ritueli olduğunu unutmuş yada öğrenememiş, sadece fark yaratmak içinse terbiyesizlik, yok değilse cahillik etmiş insanların giriştiği eylem...

  (buarada toplu cemaat halinde kılınan namazlardan bahsettiğimiz unutulmasın.. yoksa bana ne evinde bi başına namaz kılan insanın başımı açık omzumu açık dizi mi açık... dimi ya...)
  2 -2 ... cartman
 2. 2.
  namaz kılmadan önce dirseklere kadar ellerimizi ve yüzümüzü yıkamamız, başımızı sıvazlamamız, ayaklarımızı sıvazlamamız/yıkamamız emredilmiş. bunun dışında başka örneğin kimsenin başının örtülmesi gibi bi emir gelmemiş. madem gelmemiş, nasıl farzolmuş? başı açıklığın namaz kılmaya etkisi kuranda bulunamıyorsa nasıl zorunlu tutulmuştur? yine hadis dincileri mi acaba?!!!
  5 -5 ... lylsnblnmcnn
 3. 3.
  akılları sıra hadisleri sallamayan tiplerin en çok hakkında atıp tuttukları mevzu.
  -3 ... cokrahatim
 4. 4.
  başı kapalı namaz kılmak kuran da yazmadığından olabilecek durumdur..

  ayrıca,

  kuran da abdest olmadığını söyleyen, abdestle ilgili ayet isteyen zırcahillere de şu "ayetlere" bakmalarını salık vermekteyim;

  5 Maide Suresi 6:

  Ey iman edenler!Namaza kalktığınızda; Yıkayınız: yüzlerinizi ve dirseklere kadar ellerinizi. Sıvazlayınız: başınızı ve topuklara kadar ayaklarınızı.* Eğer cünüp iseniz temizlenin. Eğer hasta veya yolculukta iseniz, veya biriniz ayak yolundan geldi ise, ya da kadınlara dokunduysanız, ve de su bulamamışsanız: Temiz bir toprakla yüzünüzü ve ellerinizi sıvazlayın*. Allah size zorluk çıkarmak istemez. Allah sizi temizlemek ve üzerinizdeki nimetini tamamlamak istiyor. Umulur ki; şükredersiniz.

  4 Nisa Suresi 43:

  Ey iman edenler! Sarhoş iken ne söylediğinizi bilinceye kadar, cünüp iken de yolculuk hali müstesna yıkanıncaya (gusül edinceye, boy abdesti alıncaya) kadar namaza yaklaşmayın. Eğer hasta veya yolculuktaysanız, biriniz ayak yolundan gelmiş, yahut kadınlara dokunmuş da su bulamamışsanız, temiz bir toprakla teyemmüm edin: Yüzlerinizi ve ellerinizi sıvazlayın. Allah affedici, bağışlayıcıdır.
  2 -2 ... lylsnblnmcnn
 5. 5.
  Namaz kabul olmaz.
  -3 ... sosyalistgerilla
 6. 6.
  Bir kere unutup yaptığım yanlış durumdur.
  -1 ... bodybuilding yapan kiz
 7. 7.
  erkeksen sorun olmayacak durumdur.
  1 -1 ... orusbunun evladi
 8. 8.
  namaz kilinda nasil kilarsaniz kilin.
  Yeterki samimiyetle yuce mevlaya yonelin. O herseyin en guzelini bilendir..
  1 -2 ... sari civciv
 9. 9.
  erkekler için caiz, kadınlar için caiz değildir.

  setr-i avret, namazın şartlarından biri olup, namazda avret yerlerinin örtülmesi anlamına gelmektedir. avret kavramı ise, bir zorunluluk olmadan insan vücudunda açılması helal olmayan, namazda ve namaz dışında örtülmesi farz ve başkalarınca bakılması haram olan yerleri ifade etmektedir.

  namazda ve namaz dışında örtülmesi gereken avret mahallinin erkeklerde diz kapağı ile göbek arası, kadınlarda ise, el, yüz ve ayaklar dışındaki bütün beden olduğu ve namaz kılarken, bu uzuvların vücut hatlarını belli etmeyecek ve rengini göstermeyecek nitelikte bir elbise ile örtülmesi gerektiği biliniyorken, kadınların baş açık olarak namaz kılmaları nasıl caiz olabilir?
  tabi ki caiz değildir.
  -4 ... zalahani
 10. 10.
  mantıken yalnızken olabilir bir durumdur. sonuçta bizi allah yaratmadı mı her anımızı görmüyor mu? namaz kılarken saçımızı görse nolur ki.
  3 -3 ... hatmatkat