1. 1.
  işte yeni türkiye..

  Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı izmit Halk Eğitim Merkezi, iş başvurusunda bulunan Pelin Kul’dan başını kapatmasını istedi. Genç kadın, “Başımı kapatırsam işe kolay girebileceğimi söylediler. Ama ben kabul etmedim” dedi.

  Kocaeli’de geçtiğimiz ay 23 yaşındaki Pelin Kul, iŞKUR’un yönlendirmesiyle Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı izmit Halk Eğitim Merkezi’ne iş başvurusunda bulundu. iş başvurusu neticesinde sözlü görüşmeye giden Pelin Kul, Halk Eğitim’de personel olarak işe başlamak istediğini yetkililere iletti. Ancak Kul, Halk Eğitim Müdürlüğü’nde mülakata girdiği kişinin kendisinden başını kapatmasını istediğini söyledi.

  başı açık diye işe almadılar

  Genç kadın, kurum görevlisinin kendisine işe girmek şansının türban takması halinde artacağını ve bunun önemli bir kriter olduğunu söylediğini aktardı. Kul, “3 Hafta önce Halk Eğitim’e iş başvurusunda bulundum. Orada açık pozisyon olduğu için iŞKUR gönderdi. Görüştüğüm kişi bana ‘Her şey iyi güzel ama önce başını kapatman gerekiyor’ dedi” açıklamasında bulundu.

  Başını kapatıp kapatmamasının kendi kararı olabileceğini düşündüğünü söyleyen Pelin Kul, “Ben bu duruma anlam veremedim” dedi. Yaşanan olay üzerine iş başvurusunu da geri çektiğini ifade eden genç kadın, “Görevli bana onu söyledikten sonra ben iş görüşmesini bitirmek istedim. Bu bana biraz saygısızlık gibi geldi. insanlar bu konuda kendi kararlarını hiçbir baskı ve yönlendirme olmadan vermeli” ifadelerini kullandı.
  2 -1 ... 1809 1881 1923 1934 1937 1941
 2. 2.
  türban takan orospuların çıkar amaçlı taktığının bir kanıtı dahadır.

  demek ki din iman yalanmış aslolan çıkarlar, menfaatlermiş. yazıklar olsun.
  2 -1 ... system error