1. 1.
  bir piyeste gerçekleşmiş olaydır. tartışmaya açıktır.

  http://www.ntvmsnbc.com/news/394992.asp

  edit: bir yanlış anlaşılma olmuş. başortüsünün yere atılması olarak değiştirilmesi yerinde olacaktır heralde başlığın.

  edit2: iki farklı basında iki farklı şekilde yansıtılmıştır olay. tabii ki ntv'den şaşmamak gerekir.
  http://www.milliyet.com.t...06/12/22/son/sontur42.asp
  edit3: çiğnenme olayı yoktur. alın burada videosu:
  http://www.milliyet.com.t...06/12/23/son/sonsiy01.asp
  1 -1 ... sen bana bu diyemezsin
 2. 2.
  beyinsel evrimini tamamlayamamış canlı türünün yapması muhtemel, sadece başörtüsü için değil, herhangi bir giysi ile göstermeye çalıştığı propaganda içerikli gereksiz eylem.
  5 -5 ... beelzebub
 3. 3.
  söz konusu piyeste başörtü yere atılıp çiğnenmemiştir. sadece çıkarılıp yere bırakılmıştır.
  haber linkinde de olay aynen böyle yazmaktadır.
  iki hareket çok farklıdır.
  olmamış şeye olmuş demeyelim,
  abartmayalımdır.
  5 -2 ... sıçtırtma lamasına
 4. 4.
  verdiği mesaj ne olursa olsun 'aha bak başörtümü attım, artık karanlıktan aydınlığa yürüyebiliriz.' olan piyestir. çiğneseydi de tam olsaydı dedirtir insana.
  7 -8 ... çakalcarlos
 5. 5.
  başörtüsü ile sıkmabaşın farkını görmeyenlerin, görmezden gelenlerin sağdan-soldan, yukarıdan-aşağıdan -sözüm ona farklı açılardan- yaklaşması ile, konuyu çarpıtması ile pek çok şeyin sarpa sarmasına sebep olabilecek bir olaydır.
  3 -2 ... bahdeniz
 6. 6.
  (bkz: saygısızlık)

  tabi baş örtüsünü gözümüze inatla sokanların yaptığından farklı değildir.
  1 -1 ... arude50
 7. 7.
  oyunu yazan bayan öğretmenin, Türk kadınının -başörtüsü ya da herhangi biR şey ile- toplumdan soyutlanıp haklarının alınmasını eleştirdiği için AKP'li ilçe başkanı tarafından 'şerefsizlik yapmakla' suçlandığı olay. ancak olayın üstüne ehemmiyetle gidilmeli, olay kapanana kadar eleştirilmemelidir ki sonra olayın 'yalan haber' olduğu anlaşıldığında kimilerini tekrardan sevindirmeyelim.
  1 ... mugenzen
 8. 8.
  saçma protesto.
  evet sıkmabaş olayının karşıtı ya da laikliğin savunucusu olmak çok güzel fakat bunun başkalarının inançlarına tü kaka diyerek savunulmayacağı da birilerine anlatılmalı..
  1 -1 ... kaytan biyikli dilber
 9. 9.
  "ülkede baş örtmenin artık sadece bir iman/inanç için olmadığını, siyasete alet edildiğini görmeyenlerin olduğunu gördüğümüz haberdir." diyeceğim, formata aykırı olacak.

  o zaman; "insanları, başını kapatan bünyelerin bu kapatış şekillerini dahi kategorize etmeye çalışanlar ile çalışmayanlar diye kategorize etmeye çalışanların varlığını gösteren haberdir." diğeceğim; bu da olamayacak.

  olayların sarpa sarmasına neden olan bir olaydır.

  (bkz: sidik yarıştırmak)
  2 -1 ... bahdeniz
 10. 10.
  (bkz: tiyatroyu yargılamak)

  bu memleket adam olmaz. sanat eseri, ne amaçla olursa olsun, siyasi, dini ve bu gibi kaygılarla incelenemez. o zaman sanat eseri olmaktan çıkar. sizin yazarınız kitap yazar, kitabı yargılarsınız, tiyatrocunuz oyun sahneler, oyunu yargılarsınız. yapmayın bunları artık. bu memlekette bizim tek eksiğimiz, bu sanat anlayışı olmayışı işte. ne tiyatroya gider bu millet, ne resimle ilgilenir. zanaat ağır basmış, sanat yok denecek kadar azdır. o yüzden, sanat nedir onu da bilmiyorsunuz. nasıl değerlendirilir onu da bilmiyorsunuz.
  2 -4 ... thedewil