1. 1.
  Ülkemizde çağdaş , yenilikçi , laik kesim kamuda, okulda başörtüsü olmaz laikliğe aykırı diyorlar.Peki ben okula giderken müslüman değilmiyim .
  Nur suresi 31 ve ahzab 59 ayetlerinde örtünme emri açık ve net olarak belirtilmiş ken hala buna karşı çıkan müslümanlarının imanını muhasebeye çeksin.
  Allah c.c emrinin hayat uygulanması zorlaştırmak ,zulüm çektirmek için çalışıyorlar. Kardeşim hem müslüman hemde dinde başörtüsü yok diyenlerde var.Bunu bilinçli olarak diyen zaten müslüman felan olamaz iman gider. Allah c.c isyan eden ve ayeti inkar ediyorsun.
  2 -6 ... eskici34
 2. 2.
  islam inancında karaçarşaflının, türbanlının yerini kamu, okul vs sanan müslüman sorusu.

  islam'da var mı çarşaflı bir medrese hocası var mı medrese öğrencisi?
  osmanlı'da var mı çarşaflı bir devlet memuru ya da diğer islam ülkelerinde.

  çarşaflı, türbanlı o kadar müslümansa allah'ın diğer dediklerine de uyacak, evinde oturacak. kamuda, okulda, erkeklerle aynı ortamda bulunmayacak.
  3 -2 ... gaspirali
 3. 3.
  olur. (bkz: ben oldum oldu). tüm örtülerin günahkar olduğunu düşünürsek günahkar bir müslüman olur ki son zamanlarda örtünün onuruyla oynayan örtülü bayanlardan sonra arada pek bi farkta kalmamıştır .
  1 ... herlafamaydonoz
 4. 4.
  (bkz: kara çarşaflı yazar istemiyoruz kampanyası)
  -1 ... aglaya ivanovna
 5. 5.
  özgürlükse bunlara neden özgürlük tanınmıyor. ben avrupa da bakıyorum çarşaf dahi var.
  1 -1 ... eskici34
 6. 6.
  ilginçtir ki din hakkında ahkam kesenlerin birçoğu kuran hakkında konuşur gibi yapıp aslında bağlı olduğu cemaatin, hocanın, şeyhin ağzı ile konuşur.

  hatta kuran'ı eksik gibi gösterip, onu ancak bazı ulemanın! desteği ile anlaşılabilecek bir kitap haline dönüştürmeye çalışırlar.

  mesela bunlara göre mezhepsiz bir insan müslüman olamaz. kuran'da ve peygamberin uygulamazında mezhep yok deseniz bile sizi parçalayacak kadar saldırganlaşırlar.

  kuran elbette insanların ırzlarını korumak için giyinme ve davranış sınırlamaları getirmektedir.

  ancak nur 31. ayetteki kelime hımar=örtü olup, eğer baş örtüsü denseydi hımar ve res kelimelerinin beraber olması gerekmez miydi? kuran'da ilgili yerlerde baş kelimesi için res kelimesi de bulunmaktadır. ancak nur 31'de res yoktur.

  müslüman olmak için kuran dışında kimse ahkam kesemez. kuran'da olmayan ahkamı da zaten zamanında şeytan kesmiştir.
  -1 ... levski
 7. 7.
  (bkz: olur)

  örtü kuran emri olmadığından başörtüsü ve kara çarşaf istememek müslüman olmaktan alıkoymaz insanı. bilakis istemekte ısrar etmek zannımca dinden eder insanı ve misliman olduğunu zannıyla yaşar gider...ta ki, pambık pirenses gelip şalap şulap öpene kadar. ıyyy nası öpecekse..
  3 -3 ... netenyahu neten
 8. 8.
  hırsızlık yapan kul hakkı yiyen yalan söyleyen oluyor da başörtüsü takmayan neden olmasın cevaplı soru. her kuşu gördünüz bir leylek mi kaldı...
  3 ... anambunelan
 9. 9.
  başörtüsünün hanımların avret yerleri nur suresi 31 ile ahzab suresi 31 de emredilmiştir. ben bunu istemiyorum ben buna inanmıyorum dersen Allah a isyan haline girersin hele ki inanmıyorum demek kafirliktir. ayeti inkar ediyorsun.
  Bu ayetleri göre göre hala nasıl başörtüsüne zorluk çıkartanlar var anlamıyorum.
  Müslüman ülkesinde kafirlerin bile uygulamadığı bir karşıtlık var.
  ... eskici34