1. 1.
    gerçek hayat dergisinden emeti saruhan'ın haberidir. buyurun:

http://www.gercekhayat.co...sya/anne-ben-deist-oldum/

abartıyor derseniz, imam hatip öğretmenlerinin çalıştayında da benzer tespitler gündeme getirildi: (bkz: imam hatibe verilen çocukların deist olması)

bu da konuyla ilgili başka bir haber:

https://odatv.com/yuh-art...ilacaksiniz-04041819.html

zamanında yazmıştım, atatürk düşmanı kenan evren nasıl gardırop atatürkçülüğü propagandası yapa yapa milleti atatürkçülükten soğuttuysa, malum din düşmanları da içi boşaltılmış din propagandası yapa yapa, dini kendi amaçlarına, siyasi ve ticari çıkarlarına alet ede ede çocukları dinden soğutuyorlar.

bana göre hava hoş... siz düşünün müminler.

selam ve dua ile...
    8 -7 ... rumeli71
  2. 2.
    noel kutlamayan gençlerdir. zira ;

başörtülü ateist gençler
    6 ... sneeuwwit
  3. 3.
    gayet normal bir olaydır.

islam adına kaç yıldır yapılan pisliklere, rezaletlere göz yumarsanız elinde internet olan, dünyayı iyi okuyan gençler ''demek ki bu din rant aracı, pis işleri örtme aracı'' deyip uzaklaşır o dinden.

yarın aileden uzaklaştıklarında başörtüyü de atacaklar. örneklerini gördüm ben de.

devam gençler devam.
    6 -2 ... system error
  4. 4.
    acınası ve sövülesi tiplerdir. mümkünse topyekün belediye zehirlesin bunları! cemiyet için zararlı hayvanlardır.
    1 -3 ... yagmurcu
  5. 5.
    islam adına yapılan rezillikler tabi ki etkileme yapıyor ,işsizlik az ücretle çok çalışma kültür ve san'atta eksiklik sosyal yaşamın çöküşü ve benzer uygulamalar.

eğer muhakeme yetisi güçlü olan ve inançlı bir genç bakıyor ki şeriatla yada yakın hükümlerle yönetilen islam ülkelerini övenler çocuklarını oralarda değil batının kültür ile eğitiyorlar.

örneğin malum büyüğümüz çocuklarım kapandıkları için burada okuyamadılar diyor ama malum oğlunu amerikalar da okutuyor.
    gezmeye tatil yapmaya arap ülkelerine (hac-umre) harici giden bir allah'ın kulu yok yada mülteci olup arap ülkesine iltica eden.
    böylece inanan gençler bile en azından arkadaş bize veriyorlar talkını deyip islam'ı terk ediyorlra.

avrupa'da da böyle olmuştu.(tabi avustralya ve amerika.) . katolik ülkelerde ise terk ediş had safha da.

gelelim yine ülkemize . benim evim ilahiyat fakültesinin hemen yakınında çoğu zaman taşıma araçlarını ve çay içtiğim yerleri buranın öğrencileri ile paylaşırım.
    bilhassa kadın öğrenciler kuranı okuyunca kendilerinin kuran'da unutulduğunu sorgulamaya başlıyorlar .
    sonrası bilemiyoruz ama sorgu başladı mı sonuç gelecektir.

tabi dinci iktidarların sürekli hırsızlığa meyletmesi ve anlı şanlı islam hocalarının yolsuzluk ve hırsızlığı kutsaması .cahil ve yoksul bırakılmış insan anlamıyor ama biraz mürekkep yalamış kişiler anında çark ediyor .

son beş yıldır hele ki daiş -işd olayı sonrası ve islam ülkelerinin tavrı yüzünden milyonlarca insan dini bıraktı .

zamanında yaşar nuri hocayı izleyen biriyim ,vefat etti allah rahmet eylesin. bilgisi sonsuzdu.
    taliban hakkında hiç yanılmadı ,38 senelik taliban-afganistan sürecinde, taliban* 5 yıllık ışid sürecinde olan tepkinin binde birini almadı niye çünkü sünni öğretiyi saptırmadı. ( taliban olayını 1980 başlangıca bağladım zaten oradan doğdu)

türkiye'de de akp iktidarı ile bu dinden kaçış pekişti tabi ki bu olay kitlesel değil ama yakında imam hatip ve diin tandanslı fakültelerden ve yüksek okullardan mezun olanlar ayrıca artık islamcı dinciliğin baskısını kabul etmeyenler konuşmaya başlayacaklar.
    inanın binlerce cami kapanacak yada boş kalacak ve dinden uzaklaşma süreci topluma yansıyacak.

bugün ilkokul mezunu çalışan türbanlı bir kadın bile artık özgürlüğünün moderniz de olduğunun farkına vardı yada varmak üzere.

akp ve reisinin dışarıda da başta suud ve iran rejimlerinin telaşı bundan.
    3 -1 ... baris hemen simdi
  6. 6.
    Basörtüsü takanin önü açiliyorsa ve devletin nimetlerinden yararlanmasi kolaylasiyorsa deist ateistler türban takar dindar numarasi yapar.
    2 ... karton toplayan cocuk
  7. 7.
    yıllar önce nevizadede işlettiğimiz restorana ikindi vakti bir çift geldi. kadın 40'lı yaşlarında başörtülüydü ve kocasıyla beraber bira içiyordu. çok şaşırmıştım. bu şoku atlattıktan sonra o kafamda bir yerlere oturttuğum başörtülü kadın fenomeni bambaşka bir yere evrildi. şimdi hiç şaşırtıcı gelmiyor bu kızların agnostizme, ateizme kaymaları.

bunda siyasi iktidara yaslanarak din bezirganlığıyla ceplerini dolduran hacı hoca takımının net etkisi var. bu gibi adamlara dikkat edin. bolca dinden bahsederler ama örnek bir hayatları yoktur kesinlikle. tüm yaptıklarını ise paraya tahvil etmek için yaparlar. işte allah bunların belasını verecek bir gün.

ha bu kadar ciddi entry benim anlayışıma ters. o yüzden başörtülü bir kızın bekaretini aldığımı belirterek entrymi sonlandırıyorum ehehheh.
    3 -1 ... dakandaz
  8. 7.
    noolcak? haber mi bu şimdi, allah da ateist, tabii varsa... swfh
    1 -3 ... hurmaresal
  9. 8.
    istanbulun sıcağına karşı önlem almış gençlerimizdir.
    3 ... stay with me
  10. 9.
    ilgili haberleri yobazları rahatsız eden gençlerdir.

https://odatv.com/madem-d...uyuruyorsun-06041808.html
    4 -4 ... rumeli71