1. 1.
    bu önermeye bakılarak arif sağ da gereksizdir. *
    6 ... yendik mi lan
  2. 2.
    sanırım seksenli yılların son çeyreğiydi. bir arkeolog olarak gittiğim bafra ikiztepe'de pişmiş topraktan yapılmış en az iki bin yıllık bir müzik aleti bulmuştum. Bir şeye benzemiyordu ama içine doğru nefes üfleyince biraz, ilginç bir tınısının olduğunu keşfetmiştim. işte o günden beri doğanın dar kadrolu orkestrasını tamamlayan sesler için bir şekilde ses çıkarabilen her enstrümanın gerekli olduğunu düşünürüm. insan sesinden başlayarak, düdük, zurna, ney, bağlama, def fark etmeden. ve onu güne uzatan o ilk eli bulsam öpmelere doyamam. muhteşem senfoniye kattığı artı değer için.
    4 -1 ... ölüler kitabı
  3. 3.
    Oldukça komik iddia.
    Hele ki bu iddaayı ortaya atanın konservatuar mezunuymuş gibi millete ahkam kesmesi de ayrı bir olay.
    Bağlama sadece türk halk müziğinde işe yarayan bir enstrüman değildir.ilk önce bunu bilmek lazım.Konser veren her sanatçının arkasında bağlama vardır.Bağlamanın ezgisi bir çok şarkıyı çalabilir.Yani bağlamayı ortadan kaldırmak müzikten bir temel enstrümanı kaldırmaktır.
    Ayrıca bağlama ile çalınan eserler gereksizdir denmiş.Mihriban,melamet hırkası,ah yalan dünya veya birçok şarkıya gereksiz diyen insan kafasına sıksın.
    Arif sağ,orhan hakalmaz,musa eroğlu'nun türk müziği için önemini bilmeyen adamların konuşması komik.Ayrıca tabi ki orhan gencebay.Kendisinin sadece 1000'den fazla bestesi vardır.
    Müzeyyen senar,zeki müren,müslüm gürses gibi sanatçıların söylediği şarkılar da bağlamaya,saza dayanır.
    Yani saçlamadan önce düşünmek,saçmalarken bile düzgün iddialar ortaya atmak gerekir.
    1 ... bugun variz yarin yokuz
  4. 4.
    hangi organla bu kadar başarılı bir önerme hayata geçmiş olabilir merakını ve
    tersine evrim endişesini ölümüne hissetmeme neden olan yargı bildiren ifade .

(bkz: acacak baslik akacak mecra bulamamak)
    (bkz: acacak baslik bulamiyorum o yuzden sacmaliyorum)
    (bkz: baslik acacak yetenegi olmayan yazar)
    4 ... bir tutam ot
  5. 5.
    bu savı ortaya atan kişi "bana göre bağlama gereksizdir" derse sorun yok. sonuçta kendi zevkidir dersin, bağlamanın sesini sevmiyor o yüzden şarkılarda duymak istemiyor dersin. ama eğer ki "bağlamayla çalınan eserler gereksizdir" derse -ki diyor- bence o kişinin, bu sözü "gereksizdir". çünkü bugün birçok insan içinde bağlama bulunan eserleri büyük bir zevkle dinliyor. bunun içindir ki bu kanıya kendisini sevk eden nedeni anlamış değilim. ayrıca akadaşın kendisine sinan çetin'in "türkiye'nin hatıra defteri" adlı belgesel için çektiği "mutlu ol!Bu bir emirdir" filmini izlemesini tavsiye ederim.
    ... brkaltnsy
  6. 6.
    trollce salınımlardan bir demet daha!
    ... bedevix
  7. 7.
    acaba oturup kaç kere dinledin arif sağ ı, musa eroğlu nu,kaç kere erdal erzincan ın parmaklarını takip etmeye çalıştın derler adama.ama gel gör ki zevk işi bu.seversin sevmezsin sana kalmış.ama gereksiz diye bok atmak kimseye düşmez.
    ... kirikspacetusu
  8. 8.
    o zaman gitar da gereksizdir. sonuçta en çok satan albümlerin altında dım tıss yapabilen programların imzası vardır. empati kurunca doğrudur sözlük. ben küçükken burak kut dinlerdim. doktor erol bey adlı şarkının hastasıydım.
    (bkz: çay koydum gel beraber içelim)
    1 ... jetlag olmus barbunya
  9. 9.
    saçmalamanın son haddesi. sevmek zorunda değilsin arkadaşım ama kültürümüz bu bizim, gereksiz diyemezsin. ben dinlemem pek mesela. ama kalkıp da "elektro gitar arptan iyidir" diye de bir önerme sunamam.
    ... voice of soul
  10. 10.
    o bağlamadaki sesin ruhunu anlayamamakla ilgili durum.
    1 ... ricardinho