1. 1.
  istanbul un 12 ilçesinde bir grup gönüllü arkadaşımın yardımıyla haftasonu gerçekleştirdiğimiz anketin bilgilerini sizinle paylaşmak isterim.

  Çok kapsamlı değil ama 962 kişiye ulaşıp seçimle ilgili soru sormayı başardık. Hem kendi merakımızı giderdik Hem de sizlerle paylaşıyoruz.

  Böyle özensiz olsun istemezdim en azından bilgisayar ortamında hazırlayıp öyle sunmayı tercih ederdim ancak zaman kısıtlı kusura bakmayın.

  bağımsız seçim anketi sonuçlarım

  Ek: kararsızlarla ilgili şunu söylemek isterim çoğunluğu korku ortamından rahatsız olan ve bizlerden şüphe duyan "akp mi yaptırıyor" diyen kişilerdi. Kimseden isim bilgi istememiş olmamıza rağmen. Bu da böyle bir bilgi olsun.

  Ek:2 titanik in isteği üzerine

  1-maltepe

  2-esenler

  3-bahçelievler

  4-gop

  5-tuzla

  6-bakırköy

  7-basaksehir

  8-bağcılar

  9-kadıköy

  10-pendik

  11-avcılar

  12-kartal
  18 -5 ... kurtcebe noyan
 2. 2.
  KAtılanların yüzde 17 civarı korkakmış. Nasıl seçim anketi sonucu aq.
  2 -4 ... mahmut sezar
 3. 3.
  kurtcebe noyan´in istanbul cevresinde yapmis oldugu secim anket sonuctlaridir.

  bağımsız seçim anketi sonuçlarım
  Ilk diyagramda kararsizlarin cok oldugu görünmekte. Bu durumda MHP, Vatan, DP ve Saadet partileri ne yazik ki mecliste yer bulamamaktalar.
  bağımsız seçim anketi sonuçlarım
  Kararsizlar dagitildiginda da akp, chp, iyi parti ve hdp haricinde meclise girebilen yok.
  bağımsız seçim anketi sonuçlarım
  Ittifaklar arasinda Vatan partisi haricinde bütün partiler meclise girebiliyor. Bu ankette özellikle muhalefetin cumhur ittifaki´ndan önde oldugu görünmekte. Bu da CHP´nin stratejisinin ise yaradigini gösteriyor, fakat tek baslarina iktidar olamamaktalar.
  bağımsız seçim anketi sonuçlarım
  Kararsizlar dagitildiginda da muhalefet ittifaki cumhur ittifaki´nin oldukca önünde bulunuyor. Yaklasik %3+1 eksige sahip olduklari icin tek baslarina iktidar olamamaktalar.

  Sonuc: Bu ankete göre her iki ittifakin da hdp´ye ihtiyaci oldugu görünmekte. Diger anket sirketlerinin gerceklestirmis olduklari anketlerde de hdp´nin kilit parti oldugu görünmekte. muhalefet ittifaki´nin tabaninin hdp´yi istememesi ve cumhur ittifaki´nda mhp´nin bulunmasi yani sira akp - hdp iliskilerinin iyi olmamasi bu secimleri neredeyse cikmaza getirmektedir.

  not: anketdeki veriler aceleyle hesaplanip, diyagram haline dönüstürülmüstür. yanlislik var ise bildirin ivedilikle düzeltilecektir.

  uyari: lütfen bu diyagramlari orada burada paylasmayin. sahsimin kullanma lisansi oldugundan paylamam da bir sakinca yok. telif haklari sebebiyle kendi basinizi yakabilirsiniz.
  2 -1 ... kultursuz dinazor
 4. 4.
  Tfbg ye çok teşekkürler. Fırsat buldukça ve organize olabildigimiz kadar anket yapmadığımız diğer ilçelerde de yapacağız en kısa sürede.

  Dışarıdan tanımadığımız insanlardan "ücretli veya ücretsiz" hile hurda olmasın veya "ben anket yaptım ya" deyip anket yapmadan sallamasyon sonuç getirilmesin diye sadece gerçekten merak eden ve gerçekten birşeyleri objektif olarak tespit etmek isteyen namuslu arkadaşlarla harekat ediyoruz.

  Umarım seçime kadar gerçekçi gerçeğe yakın veriler elde ederiz.
  5 ... kurtcebe noyan
 5. 5.
  fayda sağlamayacak olan ankettir. yapan arkadaşın emeğine sağlık tabi.

  neden fayda sağlamayacak ? abicim 16 senedir iktidardalar bunlar değil mi. son 3 seçimdir falan her 2 kişiden birisi bunlara oy veriyor sonucu çıkmıyor mu. etrafımdaki insanların yüzde 80 i benim gibi muhalif onları saymıyorum. iş gereği her gün belki 10 ve üzeri yeni insan ile tanışıyorum 3-5 farklı ortamda bulunuyorum. yarım saat ve üzerindeki her muhabbette konu mutlaka siyasete geliyor gelmemesi mümkün değil. lan hiç kimse oy vermiyor bunlara. kime sorsam küfür kıyamet. konuştuğum 10 kişiden 2 si anca çıkıyor akp ye oy veren. bu ortamlar zaman zaman esenler bağcılar zeytinburnu ilçelerinde oluyor. akp nin kaleleri yani. fatih zaten benim ilçem her daim oradayım akşamları hafta sonları. zaman zaman anodolunun farklı farklı illerinde aynı muhabbetler oluyor sonuç hep aynı. ankaraya gidip geliyordum çok sık orası da aynı.

  o yüzden anketler ne derse desin bu işte bir ipnelik var arkadaş. ya millet bizi yiyiyor onlara vermiyoruz diyor sonra gidip veriyor ya hakikatten var bir fırıldak.
  7 -1 ... mel mel bakan gibson
 6. 6.
  Belirtilen bölgelerde 60+ yaş tayfaya sorulduğunda %20 akp artışı %10 chp artısı mümkün olması muhtemeldir.
  2 ... gethere
 7. 7.
  Kısa kisa bilgiler...

  Araştırmayla ilgili ilginç durumlardan biri pendik te yapılan çalışma mhp ve ülkü ocakları teşkilatının çevresinde gerçekleşmiş olmasına rağmen 90 kişi içerisinde sadece 3 kişinin mhp tercihinde bulunmasıydı. Yanısıra iyi parti 16 kişi tarafından tercih edildi.

  Tuzla da 40 kişi içerisinde mhp tercihinde bulunan çıkmazken 5 kişi iyi parti 13 kişi chp 9 kişi akp dedi.

  Hdp ençok oyu 65 kişiyle anket yapılan başakşehir de aldı. 35 kişi... Akp nin en zayıf kaldığı yerde burasıydı.

  Esenler de 100 kişi içerisinde akp 33 chp 28 mhp 1 iyi parti 12 hdp 9 kişi tarafından oylandı.

  Gop ta 97 kişi içerisinde akp 33 chp 21 mhp 3 hdp 4 iyi parti 20 kişi tarafından oylandı.
  3 -1 ... kurtcebe noyan
 8. 8.
  bu seçimin son 30 gün olarak anahtarı ( 25 mayıs-23 haziran) saadet partisi ve mhp seçmenidir.

  niye son bir ayı baz aldım. çünkü akp dahada saçmalayacak ve ekonomi biraz daha bozulacak ,akp elindeki yargı,polis ve paramiliter gücü bilinçsizce kullanacak .

  bakın dün paramiliter güçler iyi partiye saldırdı. inanın halkta büyük şüphe uyandırdı bu saldırı.

  bu saldırı sonucunda mhp'nin kent oylarında değişkenlik yaratacak , erdoğan'ın münafık söylemi kitleye ulaşırsa akp ve mhp'de ki pek çok insan saadet ve iyi partiye yönelecek.

  bu arada muharrem ince 'nin demirtaş'ı ziyareti sonrası başkanlık seçimi 2. tura kalırsa pek çok kürt oyu ince'ye bilhassa batıda yönelecek.
  yazdıklarım görünen farklar ince farkları da katarsak saadet partisinin oylarında bir patlama olabileceği olası. kesin demiyorum .birde yazdığım gibi 2. tur kürt oyları var ki.

  şimdiden anket firmaları bile kara kara düşünüyorlar rezil olmamak için.

  birde gezici ve sonar araştırmayı bekleyelim.
  lokal anketler biraz sağlıksız (gibi).
  3 -1 ... baris hemen simdi
 9. 10.
  900 küsür oydan sadece 25 mhp çıkması neden anketi geçersiz kılıyor anlamış değilim. Kimsenin inanması veya inanmaması çok önemli değil. Biz geçmişte dergi çıkartan üniversite yıllarında gerçekten siyaset yapmış bir grup arkadaş olarak merak ettik.

  Anket yapıyoruz diyen firmaların manipüle sonuçlarına ve kurumsal kimliği olanlara güvensiz olan milyonlara dahiliz. Profesyonel değiliz evet bir siyasi görüşümüz var ancak bunu bu yaptığımız ankette manipüle edecek kadar alçak namussuz ve kendini kandıracak tipler değiliz.

  isteyen inanır isteyen inanmaz. 962 kişide 100 kişinin hdp demesi neden inandırıcı değil onuda anlamadım.

  Eğer bir tarafı yükseltmek bir tarafı aşağı çekmek gibi bir niyet olsaydı kararsızların büyük çoğunluğunu kendimize yakın hissettiğimiz partilere taksim ederdik. Ki kararsızım diyen bir çoğunun hangi partiye vereceği çok net ortadayken onların beyanını esas alarak kararsız hanesini işaretledik.
  3 ... kurtcebe noyan
 10. 11.
  Cumhur ittifağı yok.
  -2 ... 2023 bor karteli