Advertisement

 1. 1.
  pkk yandaşlarını, aşiret reyislerini mecliste bir araya toplamaktan başka bir işe yaramayan bu uygulamaya karşı aklı başında herkesin desteklemesi gereken önermedir.
  5 -2 ... desolation
 2. 2.
  inci' nin şiddetle karşı çıkacağı uygulama.
  -2 ... selim71
 3. 3.
  meclise otuz beş pkk lının girmesinden sonra daha da desteklenmesi gereken önermedir.
  1 -2 ... desolation
 4. 4.
  saçma bir düşüncedir, Bağımsız adayların amacı kendi düşüncesine uygun bulamadığı parti sonucunda kendine ez gü düşüncesiyle adaylığını açıklamasıdır, pkklı olan adayların sorununu hükümetin işidir bu hallere düşürenler utanmasıdır, ayrıca vekillere tanınan hakların çok oluşuda bu durumu tetikler.

  (bkz: dokunulmazlığın kaldırılması lazım)
  -1 ... siyanurluton
 5. 5.
  her ne kadar demokrasi adına verilen tavizler hükümetin suçu olsa da, bağımsız adayların kendilerine uygun parti bulamadığı için bağımsız olduklarına inanmak çok daha saçmadır.

  şimdi 35 tane bağımsız pkk yandaşı meclisimize girecek ve pkk/bdp grubunu oluşturacak. yani bağımsız adaylık ''bireysel katılım hakkı'' amacının dışında kullanılarak teröre çanak tutacak. bu durumda sokayım ben böyle demokrasiye.
  1 ... desolation
 6. 6.
  secim baraji kaldirilirsa bagimsiz adaylik diye biseye gerek kalmaz bu nedenle desteklenebilecek onermedir. aksi takdirde pkk yandasi bile olsa secme ve secilme hakkini engelleyecek ikinci uygulama olacaktir. birilerinin bi tarafindan uydurdugu baraj uygulamasina benzeyecektir.
  ... donato
 7. 7.
  akıl hastasının önerisi. yüzde 10 baraj dururken bağımsız temsil hakkına kafayı takan hastadır. bdp vesaire gibi haşere ise hukuk işletilse zaten ortadan kalkacaktır.
  1 -1 ... darius ve krezus