1. 1.
  turkiye dahil pek çok ulkenin merkez bankasi dünyanın sermaye patronlarının kontrolünde. turkiye ise atatürk döneminden beri ilk defa ayaklanmış milli kalkınma durumunda. millet olarak bu gunleri atlatacağız insallah.
  ... lider teskilat doktrin
 2. 2.
  valla kardeş ecevit döneminde amerikan ambargaso yüzünden yağ kuyruklarına girilen yokluk günlerine atıfta bulunarak kendisinin ne kadar harika bir başkan olduğunu söyleyen senin reisindi.

  sesi çatallaşa çatallaşa hönkürüyordu o günleri yaşatanlara(tabii ki ambargoyu uygulayan batıya değil ecevit'e).

  şimdi ne ambargo var ne de batı ile ticari ilişkiler kopmuş durumda.

  ama dolar 4 tl.

  yani sikerler senin köylü kurnazlığını da komplo teorilerini de. senin deyiminle "üst aklın" operasyonlarını savuşturacak beceriye sahip değilsen koltuğu bırakıp gideceksin.
  2 ... lucius vorenuss
 3. 3.
  doların artışı sadece ülkelerin politikalarına endeksli değil bizzat amerikanın başka büyük sermayelere müdahalesi veya sizinle hiç alakası olmayan diplomatik krizlerden dolayı da olabilir. yani ameriha önümüzü kesmek istiyür gibi aptal aptal düşüncelerle ve "dış mihraklar iş başında oyun böyük yeğennn" moduna girip açıklamak sağlıklı insanların yapacağı işler değil. ulan ülkenin üzerine göktaşı düşecek olsa dış mihraklar yolladı bizi kıskanıyorlar diyeceksiniz..

  (bkz: o alev topunu baban mı yolladı)

  geri zekalı ayrı yazılır bir de. hani başkalarına yazarken önce biraz dikkat edelim..
  5 -1 ... mel mel bakan gibson
 4. 4.
  Ülkenin parası lira değil de dolar olsaydı doğru olacak embesil önermesi.
  ... thelma
 5. 5.
  yabancı sermaye dolarlarını alıp şirketlerini kapatıp gitti mi bağımsız türkiye mi kalır? borsanın %80ini yabancılar oluşturuyor,adam da bağımsız türkiyeden bahsediyor daha hala.senin yapacağın şey küresel ekonomiye tam entegre olmak.yoksa böyle alırsın eline borsanı.
  ... deli anlamindaki de