1. 1.
  seçimlere hiçbir parti çatısı altında girmeyip,bölgedeki nüfuslarına güvenerek aday olan bireylerdir.
  2007 yılı seçimlerinde,seçim barajının zorunlu kıldığı bir seçim taktiğidir.
  ... katil balik nemo
 2. 2.
  yüzde 10 gibi hiçbir yerde görülmeyen ve iktidar ile muhalafetin göt korkusundan dokunamadığı bir ucube varken ortada elzem olan durumdur. indirsinler barajı daha makul bir seviyeye madem bu kadar kendilerine güveniyorlar. temsilde adaleti sağlasınlar sonra nutuk atsınlar medyanlarda bizde inanalım samimiyetlerine. yüzde 10 barajı memlekette demokrasi denen meselenin yerlerde süründüğünün en önemli kanıtıdır. sayesinde körler sağırlar birbirlerine ağırlamaya devam etmektedirler. bağımsız adaylar ile bu çemberin kırılması, mecliste ezberlerimizi bozmaya çalışan seslerin duyulması mümkün olacaktır.
  1 ... coffeeandcigarettes
 3. 3.
  ufuk urasın parlamentoya girmek adına parti başkanlığını bırakmasına neden olan olaydır.ulan bu parlamento ne menem birşeymiş be...
  ... tavushavasi
 4. 4.
  yurdum insanı tuhaf...mecliste 20 tane adam terörist, bölücü...çünkü kürt sorununu demokratik olarak çözelim diyorlar.

  meclisin gerisi ise süper vatansever müslümanlar...hiç yolsuzlukları, şirketleri peşkeş çekmişlikleri yoktur. dünyayı eline geçirmek için işgal etmediği yer kalmayan abd ile müttefiklik yapmışlıkları, imf'yle el ele bizi zikmişlikleri yoktur.

  herkes anadiliyle konuşabilsin, herkes kültürünü yaşayabilsin diyenler bölücüdür, türk'ün türk'ten başka dostu yoktur, dünya türk olsun diyenler süper vatanseverlerdir.

  darbe şakçakçılığı yapanlar süper vatansever, 20 tane adam bölücüdür.

  mafyacılık, derin devletçilik yapıp biz terörü çözeceğiz diyip ortalığı karıştıranlar vatansever, süper insanlar, bağımsız adaylar terörist, kanı bozuklar...

  hoşgörü bu mudur? kendinden olmayanı yaftalamak mıdır?

  bu vekiller pkk'nın değil, solun temsilcisi olma iddiasıyla meclise girmişlerdir.
  1 -2 ... filleri kurtaran adam
 5. 5.
  normal şartlar altında hiçbir partiye bağımlı olmadan seçimlere giren insanlar olması gerekirken bu seçimde çok büyük çoğunluğunun dtp'den aday olduğu insanlardır. bu nasıl bağımsızlıktır? irdelenesi bir durumdur.
  -1 ... sonika
 6. 6.
  bağımsız aday olarak meclise girmiş olanların çoğunun destekçisi, amaçları bellidir. terörist olmak için illa silah sıkmak gerekmez, amaca hiizmet etmekte yeterlidir. meclise bunlar dolsun, sonra millet evladının cesetlerini şehit olarak tabutta alsın, hangi ana yüreği dayanır.
  ... bohemian rhapsody