bugün

meali: gammazım ben
gammazların içindeki "medyum"u ortaya çıkartmalarına yardımcı olan, "başlık ispiyonlarma sebebi". biraz normal gözükse de asıl aksaklık "peki ya yaratmazsa?" sorusundan kaynaklanır. bir yandan da aslında her başlığın polemik yaratma ihtimali yok mudur? örneğin;
"kedi severler derneği" diye bir başlık olsun, altında da ;

1. çok başarılı işler yürüten bir dernek
(benkediyim, 02.12.2006 20:10)

2. ara sıra gereksiz işler yapsalar da genelde "kedi haklarını" koruyan bir oluşum.
(aslında köpekler daha iyi, 03.12.2006 12:50)

3. hiçbir işe yaramayan, tamamen gereksiz insanların toplandığı gereksiz bir "şey". ne yapıyor bu insanlar anlamıyorum!
(satanist, 04.12.2006 02:45)

gibi entryler bulunduğunda 3. entry direkt olarak o başlığı bir "polemik" yuvası haline getirebilir, zira bizim "benkediyim" nickli yazarımız 3. entrye sinirlenip bu entrynin sahibi yazarla polemiğe girecek bir entry girebilir, e ne oldu peki?

bizim gayet masum görünen "kedi severler derneği" başlığı bir anda polemik oluşturan bir başlık oldu. peki bu nasıl önlenir? aslında hiç uğraşmamak lazım bu önlenemez, ayrıca sözlükte bütün yazarların iyi geçinmesi gibi şart yoktur. konuya dönecek olursak, moderatörlerin bu gammaz sebebini değerlendirirken neleri dikkate aldıklarını çok merak ediyorum? ben mi bir müneccim bulup tuvalete girmesini bekleyeyim yoksa bu işi önceden halletmişler var mı?
çok ama çok özlenen butondur. bugün sözlüğün canına okunduysa sırf o buton artık yok diyedir. tartışmadan yeni fikirler ortaya çıkamaz evet, ama siz sırf 17 mart galatasaray fenerbahçe maçı için onlarca rezil başlık açıyorsanız bir gammaz bu butona fazlaca ihtiyaç duyabilir.*
her fikirden korkan kıt akıllılarca geri gelmesi istenen buton. bu tipler orta çağ avrupasında yaşasa idi cadı avına da çıkardı. evet.
güncel Önemli Başlıklar