bugün

Bir başka kişi ortama girdiğinde, hemen onunla muhabbet eden, sizin varlığınızı unutan insandır.

Benim böyle bir öğretmen arkadaşım var. Her akşam öğretmenevine çağırır. Sohbetin tam ortasında, diyelim ki bir okulun müdürü geldi, ya da üst mevkilerde biri geldi. Hemen masadan kalkar, sandalyeyi çeker. O masaya yerleşir.
Sen varmışsın, yokmuşsun umrunda değildir.

Geçen gün yine beni çay içmeye çağırdı. Gittim daha yeni çaylar geldi, iki dakika sonra yan masaya geçti. Beni de sap gibi bıraktı. Ben de madem öyle, işte böyle hesabı, masaya gittim.
Çantasını oturduğu masaya bıraktım.

-Hem çağırıp, hem masada bırakıp gidiyorsun hocam. Benim olduğum masadan kalkıp gideceksen, masama gelip oturma bir daha.
dedim ve laf sokmanın muhteşem keyfi ile yol aldım.

Satan arkadaşın hakkı budur. ~swh

Sosyal mesaj:
Sizi de satışa getiren birileri varsa, lafınızı sokun. Emin olun çok daha kıymetli oluyorsunuz.
ayar vermek için beklemektense hemen terk edilmesi gereken kişidir.
sizi kullanıyordur.
satmak gibi itici bir ifadeyle damgalanmaması gereken arkadaştır zira o muhabbet ederken, sizi düşünmesi sizin de muhabbete dahil olmanızı sağlaması değil sizin muhabbete zaten dahil olmanız gerekmektedir.
vardı benimde lisedeyken böyle bi arkadaş. çocukla iki kişi dolaştığımızda kardeşten öte gibiydik acayip sıcak, samimi muhabbet falan ama ne zaman biri daha gelse 3 kişi olsak çocuk hemen beni unutuyor, hayır bende onu satıp diğer arkadaşla ilgilenebilirim ama ayıp olmasın dengeli olmak lazım falan ama o arkadaş nasıl bişey anlamıyorum. hatta başkasının yanında benle alay bile edip rencide ediyodu.

bi gün yurttayız ikimiz muhabbet falan, odaya bi kaç arkadaş girdi bu yine 180 derece dönüşlerde. baktım saçmalıyo beni rencide edici laflar ama alındığımı anlamıyo sanki ben alttan alıyom gibi. artık illallah dedim ve kalktım ayağa dedim yaptığın bu iki yüzlülükler haddini aştı. tam bir iki yüzlüsün dedim. başta anlamadı, anlattım. dediki öyle diyosan siktir git. kapıştık biraz öyle baya rahatladım yemin ediyom. en son dedim sende siktir git!

ertesi günler baktım bana karşı nasıl yumuşak tavırlar içinde anlamış hatasını neyse yine bi şekilde barıştık.

böylelerine söyleyecen hacı yoksa farkında olmadan yapıyo dallamalar.