bugün

mesela benim bildiklerim, besmelesiz "evet" oyu vermiş şerefsizler, lan senin verdiğin oyla bu kadar olur işte dürzü.
oyunu sandığa sol elle atan karaktersizler, neymiş beyimiz solakmış.
cenabet "evet" oyu atanlar, senin oyundan ne hayır gelir lan bu ülkeye, bu ülke batmıyorsa senin gibiler yüzünden, reyize dua edin.

yoksa başkanlık sistemi gibi bir yönetimin (en az tiktatörlük, krallık kadar kusursuz bir sistem) başarısız olması mümkün değil.

en sona en önemli sebebi bıraktım. ama tabi bunu herkes biliyor, kamal gılışdar.
Çünküüü...
Raa raa rasputin
lover of the russian queen.
There was a cat that really was gone
Ra ra Rasputin
Russia's greatest love machine
It was a shame how he carried on

He ruled the Russian land and never mind the Czar
But the kazachok he danced really wunderbar
In all affairs of state he was the man to please
But he was real great when he had a......
damadını bakan yapan ın ne başarısı olacak ki.
Başkanlık gibi merkeziyetçi sistemler ülkenin zengin kaynaklarının olmasıyla doğru orantılıdır. Rusyada tutar doğalgazı var dünyaya satıyor, arabistanda krallık tutar petrolleri var dünyaya satıyor. Türkiye gibi fakir kaynakları olan ülkede tutmaz. Çünkü ülkenin kaynakları insandır ve onların verdikleri vergilerdir. içtiğimiz sudan bile vergi alınıyor. Dolayısıyla devletin harcamaları halkın parasıyla ödeniyor. Bu da başkanlık rejiminin tutmamasının en önemli sebebi. Bizim gibi ülkeleri demokrasi ve ülke çıkarlarına bağlı dış politika kurtarır.
Başarılı biri başkan olsa belki olurdu ama olmadı işte..
Palas pandıras sistem mi olur? Tek bir insanın dudaklarına bağlanmış bir sisteme siz ne derseniz deyin ben başkanlık demem. Bu olsa olsa hanedanlıktır benim gözümde.
güncel Önemli Başlıklar