bugün

Antalya'da Kumluca Devlet Hastanesi Başhekimi Ayşegül Alkan, görev yerini terk eden nöbetçi hemşireye 500 kere, 'Ben salağım servisimden başka servise gittim' yazdırdı. il Sağlık Müdürlüğü, hemşireye bunu yapmasını söyleyen başhekim hakkında soruşturma başlattı.

https://www.haberler.com/...500-kere-13805187-haberi/
çağdaş demokratik antalya da yaşanan üzücü hadiselerden biridir. bu olay tıpkı benim asker arkadaşım gibi 50 sefer ağaca selam vererek ağaç senden odun benden bi bok olmaz söylemini hatırlattı.
biraz zeki olsa kağıda sadece 1 cümle ile '500 kez ben salağım' yazıp kurtulurdu.
Başhekim erkek olsaydı olay "kadına psikolojik şiddet" olurdu. Şimdi kadına değil, hemşireye.
şunu tek bir başlık altında toplayın da her iki başlığı da sol frame'da görmek zorunda kalmayalım artık.

(bkz: başhekimden hemşireye onur kırıcı ceza)
500 kez yazar o başhekime de yedirirdim o kağıtları.

Kimsenin egosunu çekecek değiliz bu yaştan sonra.
Hemşirenin yerinde olmak istediğim olay (bkz: femdom).
Doğru olanı yapmıştır.

Çünkü, gezen tavuk Gibi yerini bırakıp fildir fildir geziyorlar. Mesela bjr eeg çekimi için uğraşmayın odayı kitliyor emar in önünde oturuyor. Umrunda bile değil o kişinin. Sıkılıyor mu? istifa etsin o zaman.
Başhekim kadın
Bir kadına bunu yapıyor
Bu ne yaman çelişki?
Feminizmin çöküşü
insanlar tarafından "saygı" görebilmek için gece gündüz test çözerek belirli yerlere gelen kişilerin psikolojik sorunları olması çok doğal.
Yazmasaymış o da. insanın haysiyeti ve onuru hiçbir şeyin altında olamaz. iş, güç, para pul skmişim hepsini biri sırf hiyerarşik üst olduğu için böyle bir şey yaptıracak ha? Onun anasını skerim oracıkta.
Başhekim öğretmen olmak isteyip olamamıştır belki de.
Başhekimin belki bir cok defa sözlü tacizine yada mobbinge maruz kalmış hemsire ve hemşirelerin, olayın artık herkes tarafından bilinmesi amacıyla bashekimin de kabul ettigi yalanlamadığı durum olan "salağım " yazdırma olayıdır. Sonuç olarak eger yazmasa böyle bir olayın varlığından haberimiz olmayacaktı, onuru kırılan yasadığıyla kalacaktı. Yapan yapmaya devam edecekti. Yazarak ulaştı insanlara, bence hiç de salak degilmiş. Hak aramanın başka bir yolu gibi olmuş. Simdi başhekim düşünsün.
Kutsal meslekte bugün...
ve sustu feminizm, öksüz kaldık.
Annesinin yapamadığını yapan hemşirelere laf eden mallar toplanmış bu başlıkta. Siz gerçekten bir şeyi hak etmiyorsunuz. Elimize düştünüz mu minnet borcu diye acindirirsiniz kendinizi.
Kompleksli kadın yönetici işi.
Doktor egosuna kurban gitmiş hemşiredir. Doktorların bazıları cidden çekilmezdir. Egoları arşa değmiştir.
o başhekim görevden alınmış.
şu zamanda yakışmayan hareketler bunlar.
(bkz: Dünyayı kadınlar yönetse olabilecekler)
başhekim (kadın veya erkek) en mantıklı cezayı vermiş.
görev yerini terk etmek.
insan canı ve insan sağlığı için görev yapan biri neden görev yerini terk eder?
herhalde bu durum en hafif tabir ile "salaklık" ile açılanabilir.
eğer salak değilse görev bölgesinde yatan-tedavi gören bir hastanın olası bir tansiyon, kanama, kalp krizi, yüksek ateş vb komplikasyon sonucu hasta hayatını kaybedebileceğini bilir ki; bu durumda da görev yerini terk eden hemşirenin meslekten men edilmesi gerek.

galiba görevinin ciddiyetini önemini sorumluluğunu bilmiyor ve zekası ahlak-etik değerleri meslek hayatına yansımıyor ki başhekim hemşireye bu bilinci kazanması için böyle bir ceza vermiş.

unutmadan: insanlık onuru haysiyeti vs diye saçmalayanlar!
başlatmayın onura haysiyete...
bir insanın, hayatına sağlığına mesleğine kazandığı parasına maaşına saygısı olmayanın onuru haysiyeti mi olur?

ameliyattan çıkmış veya travma geçirmiş hastanız var, gece 2 de aniden solunumu duruyor veya kan kusuyor, iç kana geçiriyor.
solunumu durmuş hastanızı fark ediyorsunuz, yardım düğmesine basıyorsunuz, hemşire diye bağırıyorsunuz ama hemşire yerinde hizmet verdiği servisde yok.
solunumu durmuş, siz ilk bir kaç dakika ne olduğunu anlamıyorsunuz. sonra 2-3 dakika hemşire diye bağırıyorsunuz. yerinde yok.
doktor ise acil gelen hasta için çağırılmış.
hastanız en fazla 5 dakika solunum durmasına dayanır ki sonrasında müdahale edilse bile beyin hasarı büyük ihtimalle kaçınılmaz.

siz kalkmış hemşirenin onuru haysiyeti sadizm aşağılayıcı tavır diye saçmalıyorsunuz.
ya ahlak ya akıl yetersizliğinden ya da insan olamama yüzünden böyle saçmalıyorsunuz.
Baş hekim olmuş ama insan olamamış.
Yanlış yazdırmış. Salak değil sorumsuz. O hemşire vazife yerini zamansız habersiz terk ediyorsa ya görevinin bilincinde değildir ki bu yaptığı iş ve aldığı eğitim nedeniyle mümkün değil, yada umursamıyor, önemsemiyor, işini ciddiye almıyor veya birisi onu kandırdı, mecbur bıraktı, başka serviste kullanıyor veyahutta o başka serviste arkadaşı var ve ne bileyim belki bir şeyden canı sıkıldı daraldı bunaldı gitti, belkide sırf lak lak yapıp, birlikte işten kaytarıyorlar. Her ne sebepse artık. Başhekim işinden olmasın diye tutanak tutmamış ama tutanaktan beter etmiş, yerine hemşireye hakaret etmiş. Hata etmiş. Yanlış yapmış. Alıklık ve Salaklık yazmakla düzelmez. Başhekim kadın, duygusal davranıp sadece öfkesine yenilmiş. Her halukarda ikisi de hatalı duruma düşmüş bu sefer..
Hemşirenin de bunu yapmış olması korkarım ki başhekimi haklı çıkarmıştır beyler.
güncel Önemli Başlıklar