bugün

dunyanin en kil insanlaridir bunlar efendim. bir dengesizlik bir kendini bilmezlik girla gider. bir sey solemeye calisir ama acik acik konusamaz, insani sifre cozuculerden beter eder her ettigi lafta, beynini yer bitirir adamin. aman diyeyim uzak durun.
cins adamlardır. silik, içten pazarlıklı ve kılıbık. sevgili bulunca satan insanlar buradan çıkar.
aslan dan gün olarak sonra gelmesi, yazın en sıcak günlerini kaçırması onun aslan ın gölgesinde bırakmıştır.
siz güzel bir şey söyleseniz bile onlar yine paranoyaklıklarını kullanır ve tam tersini iddia ettiğinizi söyleyip sizi çileden çıkarırlar. öküz altında buzağı ararlar. hastalıklı severler. iyi yönleri de vardır tabi ama bunlar hepsinin üstünü örter.
entry lerini okuyuncak ''biz neymişiz be abi'' diye kalakaldığım erkek grubunun burcudur ...
birde bunlar son haddede mükemmeliyetçi insanlardır ki bu huyları hayatlarını zindan edebilir kendilerine ...

(bkz: kendimden biliyorum)
Bu burcun erkekleri koskocaman XY kromozonuna sahiptir. Yumuşak huylu sakin titiz düzenli olsalarda esasında öle değillerdir. Ama öpüp başa konulup en güsel yataklarda yatırılması gereken yegane erkek cinsidir.
uyuz,anlaşılması zor,düzen düşkünü feci sıkıcı erkeklerdir.önce efendi görünüşleri,aşırı kibarlıkları size hoşda görünse bi zaman sonra sürekli herşeyi eleştiren,ben her şeyin en doğrusunu bilirim tavırları insanı boğar.şahsen artık görünce arkama bakmadan kaçmaktayım. **
sabırlı, anlayışlı, kıskanç, sinirlendiğinde susmayı tercih edip sustuğun da insanı çileden çıkaran, duygusal, titiz ve sadık bir burçtur. *
hızla yanından uzaklaşılması gerekir.Ama babanız da başak burcuysa,kader deyip,başınızı duvarlara vurmaktan başka çareniz kalmaz.
(bkz: sözlükteki başaklar)
yakısıklıdırlar,akıllıdırlar,sevecen duyguludurlar,iyi sözlük yazarı olur bunlardan.
başak erkekleri sanıldığı kadar kıl insanlar değildir ,sanıldığından daha da kıl insanlardır.(bende başak erkeğiyim..yani burç bizde kıllık bizde)
(bkz: nazlı erkek)*
benım bildiğim kadarıyla alınganlar ama mantıklılar burç olarak uzak durmam gereken bir burç gibi gözüküo ama astolojiye inat 2yıldır sevgilim
(bkz: evlenilecek erkek)

şimdi kesinlikle kendim diye söylemiyorum. valla bak. öyle övünmeyi falan da sevmem hiç, bilirsiniz.. önermeyi sağlam temeller üzerine oturtmaya çalışalım madem öyle:

şöyle ki başak burcu erkekleri duygusaldır.. bu negatif bir özellik olarak da görülebilir sıklıkla hemdem amma ve lakin kafi miktarda duygusal olmak bayan kişinin evlenmek isteye(bile)ceği erkeklerde aranan bir özelliktir. ki duygusuz olmaktan (lafım meclisten dışarı, bir kalas olmaktan yani..) çok daha yeğdir bu.. aynı zamanda başak burcu erkekleri titiz ve düzenlidirler. bu bile başlı başına evlenilecek erkek sıfatında bir sıfır öne geçirir başak erkeklerini. zira çorapları tek halinde sağda solda olmaz, misal gömlekleri düzenli bir şekilde dolaplarında askıda bulunur. ve bunları eşlerinden beklemez, kendileri yaparlar. mükemmeliyetçidirler. iş hayatlarında tutarlı ve azimli olmaları kuvvetle muhtemeldir ki bunun evlilik hayatlarına yansıması da kuvvetle muhtemeldir. sevgi dolu ve merhametlidirler. yani iyi bir aile "baba"sı olmaya en yakın duran erkeklerdir. bundan kaynaklı şöyle bir önerme daha geliştirilebilir; dişi kişiler kendi mutluluklarının yanı sıra çocuklarına en iyi babalık yapabilecek erkeğin eşi olmayı isterler. çok iddialı olacak belki ama başak erkekleri bu sıfata uygundurlar genel itibariyle.. işbu özelliklerinden mütevellit başak burcu erkekleri bir bayan için ideal eş vasfına girmektedirler.. bilgilerinize saygılarımla arz ederim..

ha benim evlenmeye niyetim mi var yakında zamanda? yok tabii ki.. ben bunları sadece genel kültür olsun diye yazdım.. *

tanım: 24 ağustos-23 eylül tarihleri arasında dünyaya gelmiş erkeklerdir.
hem başak
hem burcu
hem erkek
tanıdıgım bıldıgım basak burcu erkegının mukemmellıyetcı kısılıgı.
simetri hastası, titiz düzenli, herşeyden anladığını sanan erkek modeli...*
nietzsche nin de burcu başakmış ve mütemadiyyen benim.
en asil duyguların insanıdır.
(bkz: hepimiz başak burcu erkeğiyiz)
"efenim zamanında çıktığım çocuk başaktı. allahım bir ukalalık, bir piçlik, içten pazarlılık.. ya puşt ya resmen, mna kodumun malı afedersin." tarzında şikayetlere hedef olmuş erkektir. itiraf.com gibi olmuş lan resmen. sozlukculerin aslında demek istedikleri başlığına da çok pis malzeme yapılacak cinsten yani. ilgili bayan yazarlar, tamam hepiniz aşırı taş, aşırı zehirli sarmaşık insanlarsınız, bir çırpıda tavlıyorsunuz masum başak burcu erkeklerini de yeter lan, anı defteri olmuş monako.

velhasıl kelam bende tipik bir başak burcu erkeğiyim dostlar ve eski sevgililerimden yazar olanlar çatır çutur hakkımda dolduruyor sözlükleri "şöle pezevenkti, şöle biseksüeldi, 3 postadan sonrasına dayanamaz inim inim inlerdi" diye. yükselenimde ikizler hatta öle psikopatım yani.
bir rivayete göre en zor evlenen yada evlenirken kırk kere düşünen erkek taifesiymiş.
sporu sever, hasir nesirdir derler. birkac izlenime göre de dogrudur gibidir.
çıkarmadan 5 ustasıdırlar. bu ne lan? hayır herkes kendi burcuyla ilgili sallıyor bir şeyler tamam da birisi çıkmış "yakışıklıdır" demiş. e yuh!
dahil olabileceği en iyi burca dahil olan erkek grubu...

biraz yakından tanıyınca ciddi, sakin görünüşlü, mantığa, diyalektiğe, sert içkilere önem verdikleri anlaşılır. temiz, titiz, duyarlı ve düzenlidirler.

tarihi bilince, politik atraksiyonlara ve tüm cinsel pozisyonlara saygı ve bağlılık duyarlar..