bugün

Ben lanetli olduğumu düşünüyorum. Ama öyle böyle değil. Bayaa düşündüklerimin tersi çıkıyor . Misal yarın yapacağım günlük bi rutin olan yüz yıkamamı şimdi hayal etsem yarın kesinlikle bi sorun çıkıcak ve yapamıycam . Hani bi kaç olayda olmuştur tesadüftür diye kestirip atacağım birşey de değil . Çünkü hep böyle .
Şeytan çarpması.
evimize hirsiz girmeye calistiginda, balkonda balkon kapisini acmakla ugrasirken yatagimin inanilmaz bir sekilde sarsilmasi sonucu uyanmam ve balkondaki kisiyi fark edip evdekileri uyandirmam. Ege bolgesi o kadar deprem gordu ama ben hicbir zaman o geceki kadar sallanmadim.
99 depremine biz istanbulda yakalandık. Ama bursada yaşayan akrabamla istanbulda çadırın orda konuşmuştum. Ben bayağı konuştum, ailemin yanına gidince anlattım her şeyi korayla konuştum sonra gitti falan dedim. O gün telefonlar çekmiyordu yoğunluktan, hatlar iptal olmuştu iyi hatırlıyorum. Ertesi gün bursadan onun ölüm haberini almıştık. Dün gece konuştuğum kişi o saatten önce bursada göçük altında kalmıştı.
yukarıda okuduğum şeylerden sonra benimki çok da mistik değil ama anlatayım.

bir gece ders çalışıyordum. saat çok geç olmuştu. evdeki herkes uyuyordu. kardeşim benim yan odamda yatıyor. o zaman 6 yaşında falan sanırım.

kalemimin ucu bitti çalışırken. normalde her şeyimin yeri bellidir. odam da çok düzenlidir. ama ne uç bulabiliyordum ne kalem. çantamı karıştırdım. çekmecelere baktım. olacak iş değildi çünkü tek bir kalem veya uç yoktu ortalıkta.

belki kardeşimin odasında kalem vardır diye düşünerek onun odasına gittim. ben tam odadan içeri adımımı atarken kardeşimin kafa üstü yere düşmek üzere olduğunu gördüm.
o an bir refleksle yakaladım ve yere düşmesine engel oldum.
olayın heyecanıyla kalem almak için odaya girdiğimi unutmuştum resmen. geri döndüm. ve döndüğümde uç kutum masamın üstünde duruyordu. az önce orada görmediğimden adım gibi emindim. hemen çantamı tekrar kontrol ettim. çantaya elimi attığımda da tüm kalemler yerli yerindeydi.

bu olaya hiçbi zaman anlam veremedim. kalemleri neden bulamamıştım. masadaki uç kutusunu nasıl görmemiştim.
aklım almıyor bu olayı. ama ilk baktığımda o uç kutusunun masada olmadığına kalıbımı basarım.
Geleceği rüyamda görüyorum.
Rüyamda ki hiç tanımadığım yüzleri Gerçek hayatta görüyorum ve rüyamda başıma gelen şeyleri gercek hayatta yaşıyorum sonra ruyalarimi hatirlamaya çalışıyorum ama basaramiyorum hep silik silik hatırlıyorum.
Çoktur. Genetiğimde de şizofreni olduğu için hastslanacağım diye çok korkuyorum. Çok korkak bir insanım. Olayları yaşarken genellikle mallaşıp idrak edemiyorum yalnız. Bunun böyle olması çok iyi bir yandan.

Mesela bir rüya görüyorum 6 , 7 ay sonra gerçekleşiyor ya da hemen . Hiç şaşmaz. Aynı rüyaları bir kaç kez görebiliyorum. O zaman diyorum "kesin bir şey olacak " diye ve oluyor. Psişik yanım çok fena. Ayrıca 11 yaşımdan beri kahve falı bakabiliyorum. Insanlar korkuyor .

Çocukken cok halüsinasyon görürdüm. Sonra bitip , gittiler kendi kendilerine. Çok kötü günlerdi. Babaannemin öldügü gece arkadaşımın evinde kalıyordum mesela. O gece fenalaştım , uyku bastirdı ama uyuyamadım. Sabaha kadar işt , şşt diye sesler duydum. Yorganı kafama çektim korkudan. Kahkahalar da duydum. O gece kadar korkmadım hiç bir zaman. Sabah 7 de ev telefonuna koştum. Arkadaşımın annesi şoka girdi. Telefon bana dedim koşarken. " babaannen rahatsızlanmış " dedi , " ... abla , babaannem öldü ben biliyorum ki " dedim . Eve koştum.
Bundan en az on sene önce, akşam markete gittim.

Anneciğim de aramış beni "kiminfeykiyimki gelirken peçete de al" diye.
Ben de "peki annecim" diyip telefonu kapatmışım.

Eve geldim, annem hani peçete dite sordu haliyle. Ben de alık alık ne peçetesi diye sordum.

Başta şaka zannettim, değildi.

Annemin telefonunda o saatte bilmem kaç saniyelik telefon konuşmamız duruyordu.

Benim telefonumda bırak aramayı o saate sinyal bile yoktu, markette telefon çekmiyordu.

Sonra annem şaka zannetti, değildi.

Annem kiminle konuşmuştu?
Hadi hatlar karıştı, karşıdaki neden çocuğuyla aynı sesti ve isimle hitap edilmesine rağmen "yanlış oldu sanırım?" Demek yerine "peki annecim" demişti?

Gibi soruları tartışırken bildiğin motorola antenli telefonun üzerinde anlamadığımız "kırmızı" yazılar çıktı.

Işin tuhafı bugün olsa, bir hafta uyuyamayacağım bu olaya "çok garip" diyip geçiştirmiştik.
Mistik chai çok lezzetli ve sütle de başa gayet iyi geliyor aynı zamanda çok sırlı mistik çayı.
Arkadaşım başka bi arkadaşımı rüyasında kanser olarak gördü. Ertesi gün çocuk kanser olduğunu öğrendi.
Işınlandım.
gece ruyada bosalmak.
ilginç tesadüflerdir. Örneğin birden aklınıza çocukluk arkadaşınız yada onunla gecen bir anınız gelir ve 2-3 saniye geçmeden telefonunuz çalar ve arayan o kişidir saşırırsınız.