bugün

bugün yine düsünemiyeceğin kadar başım belada
köşe başları tutulmuş üstelik yağmur yağmada
iler tutar yanı yok
iler tutar yanı yok
fişlenmişim adım eşgalim bilinmekte
üstelik göğsümde yani tam şuramda
kirli sakalıyla bir eşkiya gezinmekte
başım belada
adamın biri vurulmuş sokakta
cebinde adresim bulunmuş
başım belada
tabancamı unutmuşum helada
nerden baksan tutarsızlık
nerden baksan ahmakça
sevdim inanamayacağın kadar seni esmer kız
kirpiklerimde çırpınan şu tuzlu gözyaşımda
ihanetin adı yok
ihanetin adı yok
neylersin ki çember daralmakta
şimdilik hoşçakal yaban çiçeğim
yasal mermisiyle bir komiser yaklaşmakta... sözlerinden mütevellit ahmet kaya şarkısı.
sevdim inanamayacağın kadar seni esmer kız cümlesiyle hislere tercüman olmuşluğu vardır.
"sevdim inanamayacağın kadar seni esmer kız" cümlesiyle insanın başı belada iken bile sevdiğini unutmayacağını anlatmıştır.
"sevdim inanamayacağın kadar seni esmer kız
kirpiklerimde çırpınan şu tuzlu gözyaşımda
ihanetin adı yok
ihanetin adı yok" kısmı ile yüreği buğulayan şarkı.özellikle o bölümün girişi çok güzel..
1991 çıkı$lı ahmet kaya albümü. kaset kapağı üzerinde ahmet kaya'nın karı$tığı olayları gösteren gazete man$etleri vardır.

1- ba$ım belada
2- tezgahtar nebahat
3- hiçbir $eyimsin
4- kalan kalır
5- bir acayip adam
6- entel maganda
7- ayrılığın hediyesi
8- yangın gecesi
9- o vah$i at
10- gel hadi gel
11- hasretinden prangalar eskittim
12- oy havar
ölümünün ardından ferzende kaya tarafından çıkarılan ve ahmet kaya'nın hayatını anlatan kitaptır ayrıca.. okunmalıdır.
agire jiyan ın da güzel yorumladığı şarkı. hatta ben bu halini daha çok seviyorum galiba.
yasal mermisiyle bir komiser yaklaşmakta; cümlesinin güm diye göze çarpan en hoş şarkılardan biridir ahmet kaya'ya ait.
ahmet kaya ilk kez bu albümle televizyona çıkmıştı *
bilmeden mehmet aslanoğlun dan ders aldığımı gördüğüm anda beynimde yankılanan cümlecik.. aahhh ki ne aahh
güzel bir ahmet kaya şarkısı.
ferzande kaya'nın kitabıdır. ahmet kaya'nın hayatından kesitleri anlatır. neyin ne olduğunu da yazar. okunmalıdır.
çocukken, daha ahmet kaya'yı doğru düzgün tanımadığım, sadece annem-babam dinlerken kulağıma çalınan şarkılarla bildiğim zamanlarda, neden bilmiyorum ahmet kaya şarkıları içinden en sevdiğim şarkıdır.
ahmet kayanın bütün parçalarının hit olduğu bir albümüdür. o imkanlarla zamanının ilerisinde bir müzikal anlatış vardır. (bkz: grup yorum)la kıyaslanabilir. içerik arabesk olabilir. ama enstrumanların tercihi ve düzenlemeler çok güzeldir. o müzikal çizgiden doksanların ikinci yarısında vazgeçmesiyle daha popüler ama antipati kazanan bir adam olmuştur. çünkü müzikal olarak da arabeske yaslanmaya başlamıştır. albüme dönecek olursak ahmet kaya'nın sesi nasıldı, güzel miydi? diye soracak torunlarımıza gönül rahatlığıyla dinletebiliriz.
Ahmet kaya'nın ölümsüz eserlerinden birisidir.
(bkz: basim belada)
(bkz: tabancamı unuttum helada)
hala en sevilen ahmet kaya şarkısıdır..
ferzende kaya'nın her yerde deli gibi aradığım kitabıdır.
Adamın biri vurulmuş sokakta..
cebinde adresim bulunmuş. başım belada.
(bkz: nerden baksan tutarsızlık nerden baksan ahmakça)
sevdim inanamayacağın kadar seni esmer kız
kirpiklerimde çırpınan şu tuzlu göz yaşlarımda
ihanetin adı yok...

bu dizeleri bir dönem beni benden geçirmişti.
--spoiler--
hanetin adı yok,ihanetin adı yok. neylersin ki çember daralmakta. şimdilik hoşçakal yaban çiçeğim. yasal mermisiyle bir komiser yaklaşmakya.
--spoiler--
--spoiler--
şimdi hoşçakal çiçeğim, yasal mermisiyle bir komiser yaklaşmakta.
--spoiler--
''tabancamı unutmuşum helada'' diye devam eder.
güncel Önemli Başlıklar