bugün

evet efendim...

başı açık yani yüce dinimizin gereklerini yerine getirmediği, muhtemelen kız mıdır kadın mıdır bilemeyeceğimiz, fakat hal ve hareketlerinden izmirli olduğunu düşündürten, gayet rahat bekaretsiz hal ve tavırlar içerisinde olup bunlar gibi gayri ahlaki olaylara rağmen kendinde bir eksiklik hissetmeyen, artık kafası bi'laik olan, alkolizm ve şamanizmin dibine dibine vuran bayandır.

yahu kardeşim kısaca ben ailemdeki herkese söyledim. eğer bacım türban takmazsa açık ve net anasını a.ından s.kerim dedim ulu orta. kimse ailemde türbansız dolaşıp öyle namusluyum ayağına yatamaz. mesela annem türban takmazsa tekme tokat sopa yer, bacısını da s.kerim bu kadar da açık ve net konuştum. eğer bir kadın kendiliğinden türban takıp ahlakımızı korumuyorsa, bunun eksikliğini hissetmiyorsa zaten yazıklar olsundur. şahsen böyle bir bayanla evlenmem, yüzüne bakmam, bakarsam da balgam atar kaçarım.

böyle garip bayanlardan uzak durmalı, başı açık her bayana mesafeli davranmalıyız. çünkü bizi kötü yola sevk edebilir, bizi kandırıp paramızı ahlakimizi çalabilirler. bu tip insanlara öğüt vermeli, dişlerimizi günde iki kere fırçalamalı, kılık kıyafetimize ve hareketlerimize dikkat ederek anne ve babamıza saygı göstermeliyiz.
saçın kapatılacağına dair kuranda bir ayet bulunmadığından haberdar bayandır.
beyni olmadığı halde eksiklik hissetmeyen şakirt kadar acınası değildir.
Bizim yargılayamayacağımız bayandır. Zaten yargılamamız yanlıştır. Başı açık olup namaza yeni başlamış olabilir mesela, sadece namazda kapatıyordur. iyice soğutmamak lazım dinden, sizin gibi yapanlar yüzünden dinden soğuyor insanlar. Gören de her saçını açan önüne gelene veriyor sanacak. Bu arada saçları kapatmanın hükmü kesindir. tamam kabul, trolleri besliyorum
islam yozlaştığı için örtülüler örtünün onuruyla böylesine oynadığı için gayet rahatır .

islamın örtünün onuruyla oynamamıştır en azından .
vicdanen eksik hissetmesi gerekir kendini. aksini düşünmek istemem.
başa takılan bezde namus arayan zihniyetin söylediği laftır.
lan yoksa saçı sikince hamile kalınıyor da biz mi bilmiyoz ha ?
kadın eksiklik hissetmeyince problem, ama bazı şakirtler türban takmayan annelerine, kız kardeşlerine ağıza alınmayacak laflar ederken hiç bir eksiklik hissetmiyorlar.beynini siktiklerim
Örtünmenin mantığının kendi fikrini değil karşıdakinin fikrini örtmek olduğunu anlamayan bir başka düşünce. Mesela başınız kapalı olabilir ama öyle giyinenler var ki (bkz: üstü mekke altı paris) ben tasarımcı falan değilim ama başı açık gerçekten dinin gereklerini yerine getiren insanlar tanıyorum namaz kılarken örtünüyorlar sadece ondan sonraki gün boyu kıyafetleri ise genelde bol ya da en azından karşıdakinin fikrini örten kıyafetler diyelim.
başı açık olan bayan gayet normaldir. eksiklik bu başlığı açanda. beyin eksik.
sözlükteki saçma başlıklardan birisidir, kardeşim sokakta dolaşan türbanlı sana batmıyor da, başı açık olan ebenin örekesine mi gidiyor? diye yazısılası durumdur. bırakın da insanlar inançlarını özgürce yaşasınlar.
yoldan çıkmış bayandır.
Cevenneme gideceğinden haberi olmayan bayandır.
Bi de bunların islam hakkında konuşan ayet paylaşan versiyonu vardır

(bkz: Pelin çift)

(bkz: Cansu canan özgen)

Başörtüyle ilgili ayete uymayıp islam hakkında konuşmak neyin kafasıdır anlamış değilim. Bi de ilahiyatçılar bunların karşısına geçip program yapıyorlar utanmadan.
görsel
mümin kadınlara da söyle: bakışları ölçülü olsun ve cinsel organlarını korusunlar. süslerini, kendiliğinden görünenler hariç açmasınlar. örtülerini yaka açıklarına koysunlar. süslerini şu kişilerden başkasına göstermesinler: kocaları, yahut babaları, yahut kocalarının babaları, yahut oğulları, yahut kocalarının oğulları, yahut kardeşleri, yahut kardeşlerinin oğulları, yahut kendi kadınları, yahut ellerinin altında bulunanlar, yahut kadına ihtiyaç duymaz olmuş erkeklerden kendilerinin hizmetinde bulunanlar, yahut kadınların mahrem yerlerini henüz anlayacak yaşa gelmemiş çocuklar. gizledikleri süsleri bilinsin diye ayaklarını yere vurmasınlar. ey müminler, hepiniz topluca allah’a tövbe edin ki kurtuluşa erebilesiniz.

24- nur suresi 31

Kuran-i kerim'i degistirmeyin. Allah katinda gunah.