bugün

ilkokul 2'ye giden yeğenimi bir kez dahi olsa okuldan alayım dedim, okulun önüne gittiğimde bir de ne göreyim aman allahım kapalılar cenneti resmen!
başörtülü öğrenci velisi bacılar sanki ayin yapıyormuş gibi küme küme öbeklenmişti!
türkiyede bir kadın kolay kolay başörtüsünü çıkartmaz ama gün geçtikçe başı açıkken kapanan çok kadın oluyor!
dolayısıyla kapananların oranı ülkemizde gittikçe yayılıyor!
kendini muhafazakar sayan kitlenin zihniyetini üstteki 3. entryde görebilirsiniz.

her türlü iğrençlik bu insanlarda ama sorsan o kadar dindarlar ki başörtülülerin haklarını savunuyorlar.

başörtülü olsam bile utanırdım bu kitleden.
bir de bu kapalı bacılar başı açık kadın gördüler mi zombi gibi bakıyorlar!
yahu az rahat bırakın başı açıkları zaten nesilleri azaldı!
yobazlık moda oldu kişisel inancı için takana söz etmemek lazım laik ülkedeyiz diye laf atıyoruz din devlet işleri ayrı yürümeli açık akpli yobaz yok mu var solcu yobazlar da var ülkenin sağı da solu da yobaz bu ülkenin fişini çekecekler bakalım ne zaman bekleyin görün .
Başörtülü-başörtüsüz diye toplumu böldükçe bölen zihniyetiniz batsın. Bırakın herkes dilediği gibi yaşasın.
din düşmanlığı, başörtü düşmanlığı bu dünyada da öteki tarafta da size hiçbir şey kazandırmayacak. hala nasıl giriyorsa ciyaklamanız da hiç durmuyor.
ben de tesettürün toplumda çok yayılmasına, özellikle genç kadınlarda karşıyım.
ve de devlet kadrolarının kapalıyla doluşturulması ve liyakatsizlikle başkalarının hakkının yenmesi gibi durumlar, bu antipatiyi körüklüyor.
bu arada anadolu kadınının tek örtü şeklinde bağladığı şey türban değildir.
içine takke-tas benzeri bir şey takılan örtünme tarzının ismi türbandır.
Sizene kardeşim sizeneee. Lgbt konusu olunca “herkesin hayatına kimse karışamaz” diye tatava yapmıyor musunuz? Bunun o kategoriden ne farkı var siz ne diyebilirsiniz ki? lezboların virüs gibi çoğalması başlığı olsaydı özgürlük naraları atacak insanlar var. Konu başörtüye gelince akan sular duruyor.
Orta okullarda ki küçücük çocuklara zorla başörtüsü takan zihniyet.
Ataist türkiye olgusu gerçekleştiğinde hepsi arabistan'a sürülüp istedikleri kadar deve sidiği içebileceklerdir.
Tabi bu durum islam düşmanı rakıcı kemalistleri üzüyor.
yapılan araştırmalara göre tam aksi olan durum. çoğaldığını şu sebeplerden sanıyorsunuz; geçmişte başörtülü hanımlar sosyal hayatta aktif olmazdı, dışarıda pek görülmezlerdi sadece kendi mahallerinde yaşar giderlerdi. çoğu eğitim almaz, çalışma hayatında var olmazdı. eğitim alanları ise başörtülü olarak kendilerine iş bulamazdı.

şimdi ise çalışma hayatında ve sosyal yaşamın her alanındalar. ikinci sebebi ise, köyden kente göç. ülke nüfus artışı oldukça yavaşlasada köyden kente göç hızla devam etmekte. bundan 30 yıl önce köy nüfusu yüzde 55 iken şu an yüzde 8. bu sebepten kırsalda yaşayan başörtülü ablalar artık kentte. olay bu.
ayrıca kim ki başkasını giyimiyle kuşamıyla eleştirip beyninin içindekine bakmazsa onu cümle alem silksin.
Göt kıllarının ilgilenmemesi gereken durumdur.. onlar da tabi iki dudak arasına giren iple ilgilenmemelidir..
isteyen istediğini giymekte özgürdür elbette.

Fakat bazı genç hemcinslerimin kafasına bir örtü taktıktan sonra yüzüne tonlarca makyaj yapıp ve bizim bile giydiğimizden daha dar kıyafetler giymesi çok çirkin gözükmektedir (bence iğrenç neyse). Amaç tesettüre girmek ise neden bu tuhaflık? işin daha da tuhafı ülkemizin muhafazakarım diye geçinip, başı açık kadınlara demediğini bırakmayan, kadın-kız diye ayrımcılık yapan beyefendilerimizin bu türlere ölüp bitmesi. Hani muhafazakarlık hani nerede??

Anlamıyorum gerçekten anlamıyorum...
giren çıkan size mi kardeşim. isteyen istediğini yapar. sokak ortasında sevişen çiftlere biz nasıl bir şey demiyorsak, mini etekle dolaşan hatta haddini aşıp vücudunun mahrem yerlerini gösterecek kadar kısa giyen kadınları görünce gayet normal bir insanmış gibi davranıyorsak, siz de bunu ya pa cak sı nız!

ha yapmıyorsanız da yallah yunanistana.
Virus olarak degerlendiremezsin, o onun inanci kimse karisamaz ama ayni șekilde oda Bana ramazan ayinda neden oruç tutmadigimi soramaz.karsilikli hosgoru.
Kapalı-açık, alevi-sünni, türk- kürt. Böyle varamayacağız bir yere. Farklı olanı sizden dışlamayın. Sevmeden insanları varamazsınız bir yere. Ayrışa ayrışa bu hallerdeyiz. "Bir olsun gönlünde bir olmasa da bir."
başörtülüler hep vardı da türbanlılar virüs gibi çoğaldı. hepsi aynı tip uzaylı kafası. başörtüsüne lafımız yok ama türban tamamen siyasi şovdur, dine hakarettir.
a k p iktidarı ile gerçek olan durum.
Başlık ayrı yazılanlar ayrı bir ayrıştırma. Kadın başörtülü de gezer bikinili de gezer. Kürtler de var türkler de var. Allah a da taparsın şeytana da taparsın. Kimde bitiyor bu iş, insanın içinde. Sonra vay anam bana tecavüz etti vay anam başörtümü kafamdan aldı yok benim dinime sövdü. Sen ayrıştırma ki kimse seni ayrıştırmasın. En sonunda azınlık olarak kalırsınız, umarım da şu zihniyet azınlık olarak kalır. Neticesinde de geberir gider. Uzun bir şey yazmak istemiyorum ama tecavüz eden de sizsiniz, başörtüyü çekip yere atan da sizsiniz. Hatta bu ikisi ne kadar zıt gözükse de ikisi de sizsiniz.
ülke adına gurur verici durumdur. ne güzel ülkemiz temiz ahlaklı götü başı açıkta olmayan nesiller geliyor. evet..
Virüs demek yanlış gene de.

Evet çoğalıyorlar. Ve aslında düzgün bir nasıl soyleyeyim estetik bir tesettür anlayışları yok pek çoğunun.

Kimi başı kapalı insanlar vardır ki giyinmesini çok iyi bilir. Aynı zamanda şık olabilir.

Kimi de var ki kötü bir tarzı vardır.

Kusurabakmasınlar ama mesela fırst laydimiz emine erdogan annemiz mesela kötü bir örnek.

Giyim kuşam konusu biraz titizlik isteyen ve abartiya kacmamasi gereken bir seydir.
ülkenin imanlı yola girdiğini gösteren durumdur. evet..
Bunu savunan erkekler sokaklarda açık saçık kadınlar görerek nefsini doyuracağını düşünurler , erkeklik hormonları harekete geçecek daha bi mutlu olacaktırlar. Kapali kadınlarin olması durumuna dahi katlanamiyorlar hepsi açık olsun istiyorlar. Sorsan demokratik düşünceye sahip olduğunu iddia ederler. Açık görüşlü olduğundan dem vururlar. Muhafazakar kitleden anladığı sadece laiklik elden gidiyeah diyen dayılar topluluğudur. Entel kekolar sizi.
sizene amk isteyen istedigini giyer.